Ballkani i pamëshirshëm ndaj La Fiorita, me 6 gola kualifikohet në rundin e tretë të Conference League

Ballkani i pamëshirshëm ndaj La Fiorita, me 6 gola kualifikohet në rundin e tretë të Conference League

Ka përfunduar tashmë gjithçka në duelin e Conference League ndërmjet Ballkanit dhe klubit nga San Marino, La Fiorita.

Skuadra nga Suhareka nuk treguna mëshirë fare ndaj skuadrës mysafire, ku me gjashtë gola të realizuar eliminua atë nga Conference League, shkruan Periskopi.

Me katër golat e të mrekullueshmit, albion Rrahmanit, një nga Leonit Abazi e Ermal Krasniqi, Ballkani kualifikuohet në turin tjetër të këtij kompeticioni.

Nëse rezultatin e llogaritim edhe nga ndeshja e parë që përfundoi në 4:0.

Ballkani në total ka shënuar 10 gola ndaj klubit nga San Marino.

 

Shpërndaje në: