Ballkani-Prishtina: Publikohen formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Ballkani dhe Prishtina do të zhvillojnë derbin e xhiros së 11-të në Superligën e Kosovës në Futboll.

Ballkani kërkon fitoren për të rimarrë lidershipin në tabelë, gjersa Prishtina kërkon fitoren për të mbajtur hapin me skuadrat e sipërme të tabelës.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Ballkani: Frashëri, Kuç, Thaqi, Ar.Thaqi, As.Thaqi, Gashi, Gripshi, Korenica, Krasniqi, Hoxha, Jashanica, Solomon.

Prishtina: Nika, Bekteshi, Boshnjaku, Krasniqi, Mici, Atanda, Kryeziu, Krasniqi, Karabeci, Mankenda, Abazi.

Ndeshja fillon nga ora 13:30.