Barack Obama publikon listën e këngëve që i ka dëgjuar gjatë verës

Periskopi.com Showbiz

Ish presidenti i 44 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama njihet si një adhurues i muzikës.

58 vjeçari së fundmi në llogarinë e tij në Facebook ka publikuar një listë të këngëve që ai dhe gruaja e tij Michele Obama i kanë dëgjuar gjatë gjithë kësaj  vere.

“Në përfundimin e verës, kjo është lista e këngëve që unë dhe gruaja ime Michele kemi dëgjuar – disa të reja, disa të vjetra, disa të shpejta e disa të ngadalshme. Shpresoj ti pëlqeni”: Ka shkruar Obama në statusin e tij shkruan Indeksonline.

Më poshtë mund të shihni listën e plotë të publikuar nga ai.

 

 1. Too Good – Drake ft. Rihanna
 2. I’ll Be Around – The Spinners
 3. Mood 4 Eva – Beyoncé, Jay-Z, Childish Gambino ft. Oumou Sangaré
 4. Burning – Maggie Rogers
 5. Fade Out Lines (The Avener Rework) – The Avener & Phoebe Killdeer
 6. Juice – Lizzo
 7. Reelin’ In The Years – Steely Dan
 8. Who’s Loving You – Terence Trent D’Arby
 9. Don’t You Worry ‘Bout A Thing – Stevie Wonder
 10. Joke Ting – GoldLink ft. Ari PenSmith
 11. Seventeen – Sharon Van Etten
 12. Doo-Wop (That Thing) – Lauryn Hill
 13. 100 Yard Dash – Raphael Saadiq
 14. I’ve Got You Under My Skin – Frank Sinatra
 15. Best Part – Daniel Caesar ft. H.E.R.
 16. Feel The Vibe – BJ the Chicago Kid ft. Anderson .Paak
 17. Señorita – Shawn Mendes & Camila Cabello
 18. Drift Away – Dobie Gray
 19. Hold On (Change is Comin’) – Sounds of Blackness
 20. Brown Eyed Girl – Van Morrison
 21. I Love You More Than You’ll Ever Know – Donny Hathaway
 22. Go Gina – SZA
 23. It’s A Vibe – 2 Chainz ft. Ty Dolla $ign, Trey Songz & Jhené Aiko
 24. Dang! – Mac Miller ft. Anderson .Paak
 25. How High the Moon – Ella Fitzgerald
 26. Music – Erick Sermon ft. Marvin Gaye
 27. Go – The Black Keys
 28. Toast – Koffee
 29. Boo’d Up – Ella Mai
 30. Shining – DJ Khaled ft. Beyoncé & Jay-Z
 31. Con Altura – Rosalía & J Balvin ft. El Guincho
 32. II B.S. – Charles Mingus
 33. It’s Love – Jill Scott
 34. Happy – The Rolling Stones
 35. Alright – John Legend
 36. Espera – Esperanza Spalding
 37. 54-46 Was My Number – Toots & The Maytals
 38. Get Together – The Youngbloods
 39. Float – Anthony Hamilton
 40. Old Town Road (Remix) – Lil Nas X ft. Billy Ray Cyrus
 41. Can U Believe – Robin Thicke
 42. Iron Man – Rema
 43. Believe – Q-Tip ft. D’Angelo
 44. Can I Kick It? – A Tribe Called Quest

Shpërndaje në: