Barcelona – Bayern Munich është superndeshja e sontme në CL: Formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

onte (e martë) do zhvillohet super derbi mes Barcelonës dhe Bayern Munichut.

Dy skuadra që janë ndër kandidatët për Ligën e Kampionëve, duan të nisin këtë aventurë me fitore.

Formacionet e zgjedhura nga Ronald Koeman, respektivisht Julian Nageslamm tashmë janë bërë zyrtare.

Barcelona: Ter Stegen; Pique, Araujo, Garcia; Roberto, Busquets, Pedri, F.De Jong, Busquets, Alba; L.De Jong, Depay

Bayern: Neuer; Pavard, Upamecano, Sule, Davies; Musiala, Goretzka, Kimmich; Sane, Muller, Lewandowski

Përballja nis në ora 21:00 dhe zhvillohet në “Camp Nou”./Lajmi.net/