Bayern Munich synon sonte Finalen e Kupës së Botës për Klube

Periskopi.com Sporti

Skuadra bavareze, Bayern Munich e nis sonte aventurën në Kupën e Botës për Klube, shkruan Periskopi.

“Bavarezët” kanë përballë në gjysmëfinale ekipin nga liga egjiptiase, Al Ahlyt, ndeshje kjo që nis nga ora 19:00.

Kjo garë është duke u mbajtur në Katar, kurse tashmë është mësuar edhe finalisti i parë.

Ekipi meksikan, U.A.N.L Tigres mposhti minimalisht Palmeiras mbrëmë dhe siguroi finalen.

Shpërndaje në: