BBC: E çuditshme se si Franca është në epërsi me këtë lojë të Kroacisë

Periskopi.com Botërori 2018

Në platformën e BBC ku po komentohet ‘live’ finalja e Botërorit mes Kroacisë dhe Francës, kjo e para po vlerësohet si kombëtare që po bën një lojë larg më të mirë se Franca, megjithëse kjo e fundit është në epërsi.

“S’kam ide se si Kroacia është prapa Francës, ta them të drejtën. Janë gjithnjë duke sulmuar. Paul Pogba nuk është duke luajtur mirë në mesfushë”, thuhet në koment, shkruan Periskopi.

BBC ka vlerësuar se Franca ka shpëtuar falë portierit të saj nga barazimi, në gjuajtejn që Rebiq e realizoi para pak minutash. /Periskopi/