Belgjika-Anglia, publikohen formacionet zyrtare (Foto)

Periskopi.com Botërori 2018

Belgjika dhe Anglia do të luajnë për vendin e tretë në Kupën e Botës

‘Tre Luanët’ u mposhtën në gjysmëfinale nga Kroacia [2-1], ndërsa Belgjika u eliminua pas humbjen nga Franca [1-0], shkruan Periskopi.

Të dy kombetaret tani do të luftojnë për pozitën e tretë.

Belgjika dhe Anglia janë takuar në këtë Botëror në fazën e grupeve, ku ‘Djajtë e Kuq’ kishin fituar 1-0 me golin e shënuar nga Adnan Januzaj.

Ndeshja fillon në ora 16:00 me Januzajn që këtë takim e nis nga stoli. /Periskopi/