Beqa: Kurti thoshte po flejmë mbi qymyr dhe kemi këtë çmim rryme. A është ky qymyr ende këtu?

Periskopi.com Lajme

Deputeti i PDK’së, Hajdar Beqa mendon se Qeveria Kurti është duke bërë ndryshime të këqija, transmeton Periskopi.

‘’Sa kohë ju duhet me qenë në pushtet që mos i i fajësu qeveritë e kalaura. Fatkeqësisht ju po e bëni ndryshimin e keq’’ , ka thënë ai në Kuvend.

‘’Ju kur ishit në opozitë keni pasë deklarime bombastike ku thonit ne po flejme mbi qymyr dhe kemi këtë çmim të eenrgjisë. A është ende qymyr në Kosovë? Po e shoh që nuk e ka pasë idenë Kurti se çka po udhëheqë’’.PERISKOPI/