Berisha ia kujton VV-së sulmet dhe kërcënimet ndaj tij, Isa Mustafës, Behgjet Pacollit, etj.

Periskopi.com Lajme

Ridvan Berisha ka reaguar pas raportimeve të fundit për një kërcënim ndaj kryeministrit Kurti.

Berisha përmes një statusi në Facebook ka thënë se atentate të tilla janë bërë edhe në drejtim të ish kryeministrit, Isa Mustafa dhe Behxhet Pacollit.

Sipas Berishës, “deri ne kete derexhe e ka sjelle Albin Kurti tensionimin midis nesh”.

“Atentate paten bo ndaj ish kryeministrit Isa Mustafa, duke i shku te shtepia e besa disa here duke provu direkt t’ia rrezikojne jeten me shpim gomash te eskortes shteterore. Babloki Thaçi e thirri publikisht Svekllen ne duel. Nuk paten kellqe jo atij por asnjerit nga kampit te luftes me i shku. Ju kujtohet. Bacin Behgjet Pacolli e kercenuan. Deri ne kete derexhe e ka sjelle Albin Kurti tensionimin midis nesh. Ne skema te dikujt tjeter eshte kjo qeveri, aspak qeveri e shtetit tim. E mashtruat njehere kete popull, nuk ka me episod te dyte, qao!

Festo Albin, thirre edhe noteren Osmani se Hashimi, Kadria e te tjeter jane ne Hage, te pafytyre!”, ka shkruar Berisha./Periskopi/

Statusi i plotë: