Besnik Bislimi me familje në Antali

Periskopi.com Lajme

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi, ka vendosur që të pushoj në Antalya të Turqisë, pak ditë pasi arriti marrëveshjen për energji me Serbinë.

Ai është parë bashkë me familjen e tij në aeroportin e Antalyas duke hipur në autobus për të vazhduar në hotelin ku ka zgjedhur të pushoj.

Njeriu më i besuar i kryeministrit Albin Kurti në qeveri dhe dialog me Serbinë, Besnik Bislimi nuk ka qëndruar në Prishtinë për ta pritur ndërmjetësin evropian të dialogut Miroslav Lajçak pasi që kishte kryer rezervimet për pushime më herët.