Biden uron Erdoganin: Mezi pres të punojmë së bashku si aleatë të NATO-s

Biden uron Erdoganin: Mezi pres të punojmë së bashku si aleatë të NATO-s

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka uruar Receip Taip Erdoganin për fitoren në zgjedhjet presidenciale.

Shtetet e Bashkuara dhe Turqia kanë pasur një marrëdhënie të vështirë gjatë viteve të fundit, me dallime të rëndësishme në lidhje me Sirinë dhe blerjen e Turqisë të një sistemi raketor nga Rusia, megjithëse tensionet që atëherë janë zbutur.

“Mezi pres të vazhdoj të punojmë së bashku si aleatë të NATO-s për çështjet dypalëshe dhe sfidat e përbashkëta globale”, ka shkruar Biden në Twitter.

 

 

Shpërndaje në: