BIK-u mbështet marshin “Liria Ka Emër” në përkrahje të ish-krerëve të UÇK-së

BIK-u mbështet marshin “Liria Ka Emër” në përkrahje të ish-krerëve të UÇK-së

Bashkësia Islame e Kosovës përmes një statusi në Facebook ka bërë të ditur se e mbështet inciativën “Liria Ka Emër” në mbështetje të ish-krerëve të UÇK-së.

BIK-U beson fuqishëm në pastërtinë e luftës së drejtë të UÇK-së dhe vlerëson lart sakrificën e UÇK-së për lirinë e vendit, si një nga vlerat më të larta e të shenjta të popullit tonë, shkruan Periskopi.

Postimi i plotë i BIK-ut:

“Bashkësia Islame e Kosovës përkrah dhe mbështet marshin për drejtësi të ftuar nga iniciativa “Liria Ka Emër”, në mbështetje të ish-krerëve të UÇK-së.

Bashkësia Islame e Kosovës beson fuqishëm në pastërtinë e luftës së drejtë të UÇK-së dhe vlerëson lart sakrificën e UÇK-së për lirinë e vendit, si një nga vlerat më të larta e të shenjta të popullit tonë.

Me këtë rast, Bashkësia Islame e Kosovës, fton dhe bën apel te të gjithë besimtarët që në shenjë respekti e vlerësimi për sakrificën sublime të UÇK-së, dhe për hir të të gjithë atyre deshmorëve që dhanë jetën për liri, të marshojmë të gjithë së bashku për drejtësi për ish-krerët e UÇK-së, në mënyrë që t’i dalim zot vlerave tona të shenjta.

Bashkësia Islame e Kosovës, nesër, në hytben e xhumasë, në të gjitha xhamitë e Kosovës do t’u bëjë thirrje besimtarëve t’i bashkohen marshit për drejtësi.

Zoti e bekoftë Kosovën”!

Shpërndaje në: