‘Bisha’ nis lundrimin drejt Mesdheut me 20 raketa atomike

Rusia ka treguar muskujt e saj bërthamorë edhe një herë tjetër duke dërguar në Detin Baltik nëndetësen më të madhe në botë, me gati 200 armë në bord, përfshirë edhe 20 raketa bërthamore.

Periskopi.com Lajme

 

Nëndetësja e quajtur “Dmitry Donskoy” do të largohet nga Deti i Bardhë dhe planifikohet të kalojë pranë Norvegjisë dhe Danimarkës, shkruan “Daily Mail”.

Shpërndaje në: