‘Bishë’ e vërtetë: Përmbledhja e paraqitjes brilante të Lukakut në debutim me Chelsean kundër Arsenalit, nuk duhet humbur

Debutimi për herë të dytë i Romelu Lukakut me Chelsean ishte impresiv.

Pati dyshime nëse belgu duhej të startonte kundër Arsenalit të dielën, me sulmuesin që kishte luajtur vetëm 45 minuta në para sezon dhe ato 45 minuta erdhën sa ishte pjesë e Interit, transmeton Periskopi.

Por ‘Topçinjtë’ nuk do ta kishin aspak të lehtë.

Lukaku u emërua në formacionin startues dhe iu deshën vetëm 15 minuta për të shënuar, pasi e bulizoi mbrojtësin e Arsenalit, Pablo Mari.

Dhe në 75 minutat në vazhdim, Lukaku vazhdoi të dominonte mbrojtjen e Arsenalit, teksa dhuroi paraqitje që ia fitoi epitetin ‘Lojtari i Ndeshjes’ në fitoren 2-0.