Bislimi: Është vendim i Thaçit dorëheqja apo jo pas aktakuzës

Deputeti i LDK-së, Faton Bislimi, ka thënë se pas publikimit të njoftimit se është dorëzuar aktakuzë ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçi, dhe ndaj kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit, kanë ndodhur implikimet të cilat kanë afektuar drejtë për së drejti në procesin e dialogut Kosovë-Serbi, edhe takimin e Ëashingtonit të 27 qershorit. “Hashim Thaçi është … Continue reading Bislimi: Është vendim i Thaçit dorëheqja apo jo pas aktakuzës