Blaka i AAK-së: Dje u mbrojt Kushtetuta dhe sovraniteti i vendit

Periskopi.com Lajme

Zëdhënësi i AAK-së, Lulëzim Blaka ka reaguar pas votimit pro rezolutës për ndalimin e referendumit kushtetues të Serbisë në Kosovë, rezolutë të cilën AAK i dha mbështetje.

Postimi i plotë:

Deputetët e Kuvendit të Kosovës përtej dallimeve politike, dje e mbrojtën betimin e dhënë për të mbrojtur Kushtetutën dhe sovranitetin.

Kosova është më e madhe se partitë politike.

Opozita ka përgjegjësi morale e politike që në momente të caktuara të rreshtohet drejtë, e jo të bashkohet me ata që e cenojnë kushtetutshmërinë e vendit tonë.