Blaka – Sveçlës: Para se të flasësh për veteranët, përgjigju si e punësove motrën në ministri të Bujqësisë

Blaka – Sveçlës: Para se të flasësh për veteranët, përgjigju si e punësove motrën në ministri të Bujqësisë

Zëdhënësi i AAK’së, Lulëzim Blaka i ka reaguar ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla i cili komentoi protestën e veteranëve, ku sipas tij, shumica e tyre ishin militantë të AAK’së dhe PDK’së.

Blaka, tha se Sveçla para se të gjejë kohë t’i komentojë veteranët duhet të përgjigjet se si e punësoi motrën në Ministrinë e Bujqësisë, përderisa qindra aktivistë të VV’së po ndjehen të tradhtuar, se u lanë anash e nuk u punësuan askund.

Shkrimi i plotë: 

Edhe ministri Sveçla paska gjet kohë me ju bashkëngjit “korit gazmor” për çështjen e Veteranëve. E hala nuk është përgjigj se si e punësoi motrën në Ministrinë e Bujqësisë, përderisa qindra aktivistë të VV-së po ndjehen të tradhtuar, se u lanë anash e nuk u punësuan askund.

Xhelal Sveçla i quan militantë të PDK’së e AAK’së krejt veteranët e UÇK’së që protestuan pardje

Shpërndaje në: