Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës (Foto)

Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës (Foto)

Policia Rrugore njofton se aksi rrugor Tiranë – Gjiri i Lalzit e anasjelltas  është i mbingarkuar. 

Ka fluks të madh lëvizjesh të automjeteve.

Janë të lutur drejtuesit e automjeteve të cilët kanë destinacion të ndryshëm nga Gjiri i Lalzit për të mos u bllokuar dhe për të lehtësuar sadopak trafikun të zgjedhin aksin Tiranë- Ndroq- Plepa- Durrës.

Ndërsa në akset rrugore Lezhë- Shengjin, Shkodër-Velipojë, Fier dhe Vlorë situata e trafikut është mbi normalen e javës por nuk ka probleme.

Shpërndaje në: