Boksieri i ri si Mike Tyson – Ia kafshon veshin kundërshtarit dhe e fiton meçin

Periskopi.com Sporti

Edgar Berlanga fitoi me vendim unanim ndaj Roamer Alexis Angulo të shtunën mbrëma, në atë që supozohej të ishte një natë e madhe dhe pozitive për karrierën e tij.

Kjo ishte ngjarja e parë kryesore e Berlanga-s në fundjavën, që dhe përfundoi me fitoren për të edhe pse jo me ndonjë nokaut, shkruan Periskopi.

Boksieri u përpjek ta kafshonte Angulo në raundin e shtatë por që gjyqtari ndërhyri për të qetësuar situatën.

VIDEO