Boksieri shqiptar futet në ring me këngën ‘kuqezi’, vazhdon të mbetët i pamposhtur

Periskopi.com Sporti

Reshat Mati vazhdon të jetë i pamposhtur në boks. Mbrëmë ai arriti fitore ndaj Joe Eli Hernandez pas tetë raundeve me vendim të gjyqtarëve.

Mati u fut në palestrën Madison Square Garden me muzikën shqip ‘kuqezi’ dhe sigurisht me flamurin shqiptar.

Pas kësaj fitoreje, Mati tani ka 12 meçe dhe 12 fitore – një rekord fantastik si 23-vjeçar.