Bomberi kosovar shënon pesë gola për RedBull Salzburg

Talenti kosovar Mërgim Berisha ka shkëlqyer për ekipin e të rinjve të Salzburgut në kuadër të Ligës së Kampionëve për të rinj.

Periskopi.com Sporti

Mërgimi këtë e bëri në ndeshjen ndaj Kairat Almatyt ku shënoi pesë gola, kjo ndeshje ishte e vlefshëme për Ligën e Kampionëve për të rinj.

Ekipi i Salzburgut U19 fitoi me rezultat 8 me 1 ndaj Kairat Almatyt. Berisha shënoi në minutat 24’, 70’, 80’, 87’ dhe 90’.

Takimi i kthimit zhvillohet më 23 nëntor. /Periskopi.com