Brenda ditës afër 3 mijë gjoba për mosrespektimin e masave anti-COVID

Periskopi.com Lajme

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në qytete të ndryshme të Kosovës ka shqiptuar gjithsej 2972 tiketa në bazë të ligjit anti-COVID.

Policia gjithashtu ka shqiptuar edhe 1554 tiketa trafiku.

Ndërkohë, është bërë e ditur se gjatë 24 orëve kanë ndodhur 15 aksidente trafiku me të lënduar dhe 37 aksidente me dëme materiale.

Shpërndaje në: