Broja dhe Uzuni u shndërruan në gazetarë pas ndeshjes dhe i bënë pyetje njëri-tjetrit

Periskopi.com Sporti

Dy sulmuesit e Kombëtares së Shqipërisë Myrto Uzuni dhe Armando Broja, përpos që dinë të luajnë futboll kanë treguar shkathtësi edhe në rolin e gazetarit.

Ata kanë intervistuar njëri-tjetrin pas ndeshjes që e fitoi Shqipëria kundër Hungarisë në kuadër të kualifikimeve për kampionatin botëror “Qatar 2022”.

“Kuq e zinjtë” triumfuan me rezultat minimal 1:0 me golin e Armando Brojas, i cili shënoi në minutën 87-të.

Ndiqni intervistën më poshtë:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FSHF (@fshforg)

Shpërndaje në: