Broja sezonin e kaluar: Do ta kaloj Drogban

Periskopi.com Sporti

Armando Broja e kishte parashikuar suksesin e tij në Premier League qysh sezonin e kaluar.

Për Goal sezonin e kaluar, ai kishte thënë se do të tentojë ta kalojë Didier Drogban.

“Unë dua të përpiqem të kaloj Drogba. Mund të mos jetë e lehtë, por ky është mentaliteti im dhe si ndihem,” kishte thënë ai.

Ai ka shënuar dy gola në dy ndeshjet që startoi për Southamptonin, aty ku po qëndron si i huazuar nga Chelsea.