Bujku ferizajas i dëshpëruar me Pecin: S’janë në gjendje ta vlerësojnë djersën tonë, s’do merrem me bujqësi më

Periskopi.com Lajme

Një fermer nga Ferizajasi sot gjatë protestës tek ministria e Bujqësisë në Prishtinë ka shprehur pakënaqësitë e tij lidhur me shtrëngimin e kritereve për subvencione, transmeton Periskopi.

‘’Kemi ardh të shprehim pëkënaqësitë tona për kriteteret e subvencioneve dhe i ka përgjysmu subvensionet ministria. Ne nuk mund t’i përballojmë ato kritere sepse tokat nuk janë të definuara. Me këto kritere po mendoj ta shuaj veprimtarinë time dhe të mos merrem me bujqësi. Këta nuk janë në gjendje ta vlerësojënë ndjersën e punën tonë’’, tha ai.

‘’Lavërtaria është bimë strategjike për shtetin.’’, shtoi ai./PERISKOPI/

 

Shpërndaje në: