Bukë me pashtetë për Specialsat në veri, drejtori i Policisë: Sigurisht, s’ka qenë si në hotel, por s’janë anku

Periskopi.com Lajme

Gjatë aksionit të Njësisë Speciale në veri, kishte rrjedhur fotografia e ushqimit për gjynah të policisë tonë. Racioni me pashtetë i Policisë, kishte ngjallur reagime të ashpra në opinon.

Për këtë, drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti, ka thënë se ‘nuk kishte ushqim si në hotele’, por se Policia nuk janë ankuar.

“Cështja e ushqimit, ne të gjitha njësive që kanë shku në pikat kufitare iu kemi mundësu me pasë një racion të ftohtë dhe një të nxehtë. Jemi mundu me qenë sa ma kalorike, jemi mundu që me mujtë me mbijetu sa ma gjatë me atë ushqim. Natyrisht që është ushqim tereni. Sigurisht që ai ushqim që nuk ka qenë sikur në hotelet e kategorsë A, por ka qenë që ushqim që nuk janë anku policiët”, ka thënë Mehmeti./Periskopi/

 

 

Shpërndaje në: