Bundesliga rikthehet sonte me një ndeshje

Periskopi.com Sporti

Bundesliga vazhdon edhe këtë fundjavë, me ndeshjet e xhiros së 28 të planifikuara për t’u luajtur.

Sot (e premte) në orar është vetëm një ndeshje, me Freiburgun që pret në shtëpi Bayer Leverkusen.

Të dy skuadrat janë duke kërkuar daljen në Evropë për sezonin e ri, dhe sfida e e sontshme do të jetë jashtëzakonisht interesante.

Freiburg nuk di për fitore në tri ndeshjet e zhvilluara pas rifillimit të sezonit, dhe arkëtimi i tre pikëve do të jetë synimi kryesore në sfidën kundër Leverkusen.

Në anën tjetër, Leverkusen që renditet në pozitën e pestë me 53 pikë, vazhdon të kërkojë një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve, dhe fitorja kundër Freiburg, do të ishte e mirëseardhur.

Ndeshja mes Freiburgut dhe Bayer Leverkusen fillon nga ora 20:30.

Shpërndaje në: