Burri largohet nga aeroplani pasi vendosi tanga në vend të maskës: Covidi nuk e di se jemi në ajër

Periskopi.com Fun

Një burrë nga Florida i veshur me një tanga të kuqe si maskë për fytyrën u detyrua të largohej nga një fluturim i United Airlines pasi dështoi të përmbushte kërkesën federale për maska.

Adam Jenne, 38 vjeç, iu kërkua të largohej nga avioni përpara se të nisej nga aeroporti Fort Lauderdale të mërkurën.

Ai i tha kanalit lokal të lajmeve NBC2 se donte të tregonte “absurditetin” e detyrimit të pasagjerëve të mbanin maska ​​në aeroplan, ndërsa i lejonte ata ti heqnin për të ngrënë dhe pirë në bord.

“Është e gjitha e pakuptimtë. Covid nuk e di që jemi në lartësi ajrore, është budallallëk. E gjithë kjo është teatër,” tha Jenne për NBC2.

Ai shtoi se kishte veshur të brendshme në fytyrë gjatë fluturimeve të mëparshme dhe i tha ekuipazhit ajror se “është një maskë, duke bërë punën e saj”, shkruan Theguardian, transmeton Klankosova.tv.

Videoja e incidentit, e filmuar nga një pasagjer tjetër, tregoi ekuipazhin e fluturimit duke informuar Jenne se ai nuk do të mund të qëndronte në bord nëse do ta mbante tanga në fytyrë. Pas disa diskutimesh, ai më në fund u largua nga vendi i tij.