Burri nga Deçani e bën gruan për spital, policia i sekuestron armë në shtëpi

Periskopi.com Lajme

Policia njofton për një rast të dhunës në familje në Deçan. Një burrë dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike e psikike ndaj gruas së tij, më pas e njëjta ka pranuar edhe trajtim mjekësor.

Policia njofton se në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur dhe sekuestrruar, një pushkë gjuetie, dy karikatorë dhe 12 fishekë.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë: 

DHUNË NË FAMILJE /Deçan 11.09.2021-13:08. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti dyshohet se ka ushtruar dhunë psikike ndaj bashkëshortes se tij viktimës femër kosovare. Viktima ka pranuar tretmanin e nevojshëm mjekësor. Në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur dhe sekuestruar: një pushkë gjuetie, dy karikatorë dhe dymbëdhjetë fishekë. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Shpërndaje në: