Burri që s’ndalon së liruari gazra që 5 vjet, padit vendin ku e bleu sendviqin

Burri që s’ndalon së liruari gazra që 5 vjet, padit vendin ku e bleu sendviqin

Një burrë ka paditur një tezgë ushqimore për 200 mijë funte pasi ai pretendon se nuk ka ndaluar se liruari gazra nga dita që ka ngrënë një sendviq me proshutë pesë vjet më parë.

Tyrone Prades, 46 vjeç, e bleu sendviqin në dhjetor të vitit 2017 gjatë një vizite në tregun e Krishtlindjeve në Birmingham me gruan dhe fëmijët e tij.

Avokatët e tij i thanë Gjykatës së Lartë se ai pësoi dhimbje stomaku, ethe, të vjella dhe diarre brenda disa orëve duke e ngrënë atë.

Ai pretendon se ka qenë i shtrirë në shtrat për pesë javë me salmonelë.

Avokatët shtuan se Prades ka pasur fryrje të rregullta dhe të pakontrollueshme që atëherë, duke e turpëruar atë në publik dhe duke e zgjuar gjatë natës, transmeton Klankosova.tv.

Avokati i tij, Robert Parkin, i tha gjykatës se stomaku i Prades vazhdoi të lëshonte zhurma të vështira pasi sëmundja u qetësua.

Parkin tha: “Paditësi vazhdon të vuajë nga gazrat e tepërta, gjë që i shkakton atij një siklet të madh. Simptomat janë, kryesisht, lodhje dhe funksioni i ndryshuar i zorrëve të shoqëruara me ‘gërvishtje’ brenda barkut dhe fryrje. Barku i paditësit vazhdon të lëshojë zhurma të shpeshta tronditëse deri në masën që gjumi i tij mund të prishet”.

Shpërndaje në: