Buzhala për Kurtin: Politikan i pabesë dhe i rrezikshëm, për ta shmangur disfatën po bën gjithçka

Periskopi.com Lajme

Gazetari Berat Buzhala, ka kritikuar thyerjen e heshtjes zgjedhore nga kryeministri Albin Kurti, i cili pas samitit në Paris erdhi në Podujevë për ta ndihmuar Shpejtim Bulliqin, kandidat për kryetar nga partia e tij.

Buzhala, përmes një postimi në Facebook, tha se Kurti është politikan i pabesë dhe kur është në pyetje interesi i tij personal, nuk e respekton as shtetin e as kushtetutën.