Çaji me banane ju ndihmon për një gjumë të mirë

Periskopi.com Shëndeti

Gjumi është aq i rëndësishëm për shëndetin tuaj në përgjithësi. Pa marrë një pushim të mirë gjatë natës, ju rrezikoni shëndet të dobët, sëmundje, depresion, tension të lartë dhe energji kronike të ulët.

Gjumi është kur truri juaj është “karikuar” dhe është i aftë për të kryer aktivitetet tuaja të përditshme.

Por për fat të keq për disa njerëz, e kanë të vështirë të flenë, pavarësisht se sa të lodhur mund të jenë. Miliona njerëz në mbarë botën vuajnë nga një lloj i çrregullimit të gjumit apo gjumit të dobët. Por mos u shqetësoni! Me këtë një pije, ju mund të fleni gjithë natën dhe për të marrë një relaksim që ju nevojitet për ditë.

Bëhet fjalë për çajin me banane. E gjitha cfarë ju duhet është të prini një banane dhe ta vendosni atë në ujë që zjen. E lini të vlojë për 10 minuta. Duke përdorur një kullesë, derdhni ujin në një gotë të madhe.

 

Shpërndaje në: