Caktohen gjyqtarët për ndeshjet e javës së shtatë në Superligën e Kosovës

Periskopi.com Sporti

Ndeshjet e xhiros së shtatë të Superligës së Kosovës në futboll vazhdojnë në mesjavë.

Tani janë deleguar edhe gjyqtarët për ndeshjet e xhiros së shtatë. Bilbili kryesor në ndeshjen Gjilani – Llapi i është besuar Mentor Ajetit, i ndihmuar nga asistentët Drilon Rexhepi dhe Altin Zhegrova. Ndërkaq gjyqtari i katërt do të jetë Bardh Ajeti.

Ndërsa në përballjen Drenica – Malisheva, gjyqtari kryesor do të jetë Mervan Bejtullahu i ndihmuar nga asistentët Edmond Zeqiri dhe Besnik Morina. Ndërsa i katërti do të jetë Gramos Shala.

Me poshtë delegimet në të gjitha ndeshjet e javës së shtatë:

Shpërndaje në: