Caktohet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK’së

Periskopi.com Lajme

Gjykata Speciale ka caktuar të premten e 20 majit për seancën apo konferencën e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK’së.

Në seancën e radhës pritet që  të diskutohen çështja e materialeve, përgatitjet për gjykim, hetimet e prokurorisë dhe mbrojtjes.

Kujtojmë që të martë,n të gjithë ish-krerët ë UÇK’së u deklaruan të pafajshëm, duke kërkuar edhe përshpejtimin e procesit dhe mos mbajtjen e tyre të gjatë në paraburgim.