“Camp Nou” po rinovohet – Barcelona nga sezoni i ri ndeshjet do t’i mbajë në një stadium tjetër

“Camp Nou” po rinovohet – Barcelona nga sezoni i ri ndeshjet do t’i mbajë në një stadium tjetër

Skuadra e Barcelonës nga sezoni i ri stërvitje dhe ndeshjet zyrtare nuk do t’i zhvillojë në stadiumin “Camp Nou”.

Nga sezoni 2023/2024, Barça ndeshjet si vendas do t’i luaj ne stadiumin Olimpik te Barcelonës, pasi Camp Nou do të rinovohet, shkruan Periskopi.

Madje kryesia e klubit kishte vendosur që stadiumin me 99 mijë ulëse ta lëshojë për organizim të dasmash dhe aktiviteteve të vogla sportive, me qëllim që klubi nga të ardhurat prej tyre të dal nga kriza.

Shpërndaje në: