Na shkruani [email protected]

Botërori 2018

Franca ka kaluar në avantazh ndaj Danimarkës. Mbappe ka realizuar përsëri për 2 me 1.…

26 Nov, 18:50

Danimarka ka barazuar rezultatin ndaj Francës. Christensen ka realizuar gol në minutën e 68-të. Mbrojtësi…

26 Nov, 18:32

Franca ka kaluar në avantazh ndaj Danimarkës. Kylian Mbappe ka realizuar për 1 me 0.…

26 Nov, 18:24

Një episod i çuditshëm ka ndodhur në Vietnam. Interesimi për ta parë ndeshjen Gjermani – Japoni ishte…

26 Nov, 16:10
Me video: Kjo nuk ishte normale – Szczesny pret dy goditje

Arabia ka fituar penallti ndaj Polonisë. Ekzekutimin e penalltisë e mori përsipër, Al Buraikan. Al…

26 Nov, 15:27

“Ndeshje e mërzitshme”, partneret e lojtarëve të Anglisë po i zinte gjumi gjatë ndeshjes ndaj SHBA

Kate Kane, Anna Modler dhe Georgina Irwin ishin në mesin e tifozëve të Anglisë që…

26 Nov, 14:23

Poloni – Arabi Saudite, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen në mes të Polonisë dhe Arabisë Saudite në kuadër…

26 Nov, 13:09

Argjentina nëse pëson humbje nga Meksika, sot mund të përshëndetet me Kupën e Botës

Argjentina do të përballet sot me Meksikën, që në rast humbje do të eliminohej nga…

26 Nov, 12:45

Australia shkon në pushim me avantazh minimal ndaj Tunizisë

Australia ka mbyllur pjesën e parë me avantazh ndaj Tunizisë. Golin e parë për australianët…

26 Nov, 12:34

Dikur ishte trajner i Messit, sot premton se do ta nxjerrë jashtë Botërorit

Tifozët e Argjentinës kanë pushtuar qytetin e Dohas me një det flamujsh bardhekaltër, shumë prej…

25 Nov, 23:50

Angli – Amerikë: Ndeshje e mirë por pa fitues

Anglia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ndarë pikët në ndeshjen e tyre të…

25 Nov, 21:58

Flet Neymar: Një nga momentet më të vështira në karrierë

Neymar Junior nuk do të jetë kundër Zvicrës dhe është në dyshim edhe për sfidën…

25 Nov, 20:25

Ministri Çeku reagon pas provokimeve të Serbisë në Katar: Pamje të turpshme, presim veprime konkrete nga FIFA

Ministri Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka reaguar pas veprimit skandaloz të Serbisë në…

25 Nov, 18:18

Tifozi nga Katari “kall” serbët, para syve të tyre bën shqiponjën dhe bërtet: Shqipëria

Një gjë interesante ka ndodhur pas ndeshjes Brazil – Serbi. Brazili fitoi me rezultatin 2-0,…

24 Nov, 23:53

E ‘gjunjëzuan’ Serbinë në fushë, Dani Alves dhe Riacharlison ‘show’ në sy të kamerës

Ka përfunduar ndeshja mes Brazilit dhe Serbisë. Kombëtarja nga Amerika Latine ka shkëlqyer duke triumfuar…

24 Nov, 23:13

Padyshim në stilin brazilian – Richarlison shënon golin e Botërorit ndaj Serbisë

Brazili e ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Serbisë. Ishte Richarlison i cili realizoi…

24 Nov, 21:38

Cristiano Ronaldo shkruan historinë, bëhet lojtari i parë që shënon në pesë Kupa Botërore

Cristiano Ronaldo u bë lojtari i parë që shënoi në pesë Kupa Botërore pasi sot…

24 Nov, 19:34

Belgjika fiton me zor ndaj Kanadasë

Belgjika ka shënuar një fitore të mundimshme ndaj Kanadasë në ndeshjen e tyre të parë…

23 Nov, 21:59

Anglia shënon golin e parë ndaj Iranit, shënon Jude Bellingham

Anglia ka kaluar në epërsi kundër Iranit. Është Jude Bellingham që ka shënuar gol në…

21 Nov, 14:42

Deveja parashikon se kush do të fitojë ndeshjen Angli – Iran

Kafsha nuk kishte dyshim për këtë gjë, Anglia do ta mposhtë Iranin. Çdo tifozë i…

21 Nov, 9:48

Për herë të parë që nga viti 1978, fituesi i Topit të Artë do të mungojë në Botëror

Karim Benzema nuk do të jetë pjesë e Kupës së Botës, që do të mbahet…

20 Nov, 9:36

Sot nis Kampionati Botëror “Qatar 2022”

Sot nis Kampionati Botëror “Qatar 2022”. Për plot një muaj adhuruesit e futbollit do të…

20 Nov, 8:49

Batuta e ish-kreut të FIFA-s: Në fund, qielli po qante për Kroacinë dhe për VAR-in

“Një Kupë Bote e shkëlqyer! Komplimente për organizimin dhe veçanërisht Rusisë! Në fund qielli po…

17 Jul, 11:11

Fermeri italian e ‘gdhend’ figurën e Kupës Botërore në fushën e tij në shenjë falëndërimi për rusët

Traktoristi iltalian Dario Gambarin ka ‘krijuar’ një imazh gjigand të Kupës Botërore së bashku me…

17 Jul, 10:25