Na shkruani [email protected]

Galeria

Kosova shënoi 14 vjet të shtetësisë me aktivitete të ndryshme. Qytetarë të shumtë përcollën Paradën…

17 Feb, 14:42

Është fakt i gjallë, ndaj të cilit është e kotë të luftojmë dhe ta kundërshtojmë……

26 Jan, 12:25

Dy reperët më të mirë në Kosovë, absolutisht, nuk janë aq të mirë sa mirë…

16 Jan, 16:39

Sa herë fillojmë të krijojmë njëfarë bindje, ndoshta pak edhe subjektive, se diçka për të…

14 Jan, 20:19
Kosova ka të tillë me bollëk: Studimi thotë se ata që i kundërshtojnë homoseksualët, mund të jenë vetë homoseksualë

Homofobët duhet ta konsiderojnë vetë-reflektimin si opsion, sugjeron një studim nga viti 2012, i cili…

03 Jan, 18:24

‘Familja nuk m’lejke mu bo si femën, kom jetu n’rrugë’: Transgjinorja kosovare shokon me rrëfimin

Është mëse evident qëndrimi dhe tendencat paragjykuese në shoqërinë kosovare ndaj dukurive që tashmë shtetet…

03 Jan, 17:37

Fotoja e parë e Hënës e shkrepur para 183 viteve

Louis Daguerre, pioner francez i fotografisë, është i pari që realizoi fotografimin e Hënës, fotografi…

02 Jan, 8:36

Top pesë reperët që vishen më së keqti në estradën kosovare

E vështirë se dikush do të pajtohet me ju, të paktën jo dikush që është…

31 Dec, 17:01

Ekonomia e Kosovës më 2021: Qasje pa plan e Qeverisë Kurti, rritje çmimesh e mirëmbajtje e varfërisë

Zhvillimi i pashembullt ekonomik i përmendur nga kryeministri Kurti nuk u përkthye në ngritje të…

30 Dec, 13:33

Kështu bëhet: Kënga e re e Rinës dhe Sin boy është gjëja më seksi që keni parë e dëgjuar për një kohë të gjatë

Më shumë tinguj të tillë, ju lutem…. Pas një periudhë jashtëzakonisht të errët dhe materialeve…

29 Dec, 22:29

Papa Gjon Pali i Parë: Qysh vdiq apo kush e vrau Papën pas 33 ditësh në detyrë?

Artikull nga autorët Chico Harlan dhe Stefano Pitrelli të The Washington Post, përkthyer në shqip…

28 Dec, 11:22

2022: Këto janë 22 deklaratat më qesharake të Kurtit me vartës gjatë vitit (Fotolajme)

Viti 2021 po merr fund pasi solli dëshpërim e zhgënjim të madh te populli, edhe…

27 Dec, 13:43

Viti i Mbrapshtë: Top 8 goditjet që i hëngri populli në vitin 2021  

Ky vit, i quajtur 2021, ishte mosvet i vështirë për popullin e Kosovës. Ky popull,…

27 Dec, 12:46

Qysh u kap Albin Kurti me Rrahman Jasharajn me shokë? Pamjet, sulmet, bërtimat dhe e gjithë ndodhia

Dhe… ndodhi! Ajo për të cilën Periskopi kishte raportuar tash e një vit e gjysmë,…

07 Dec, 12:02

Analistja e It’s My Love pas dhunës në emision: Tradhëtia e kurvëria bëhen në heshtje

Analistja e emisionit të quajtur It’s My Love, me emrin Antigona Kotorri ka bërë një…

06 Dec, 19:59

Psikologu i shokuar me dhunën në It’s My Love: Ajo që i bëhet viktimës është bullizëm i sinkronizuar

Psikologu, Imri Zabeli ka dënuar ‘bullizmin e sinkronizuar’ dhe dhunën e shfaqur në episodin e…

06 Dec, 19:25

Këshilli për të Drejta të Njeriut bën thirrje publike pas dhunës në It’s My Love: E prapranueshme, e dënueshme

Emisioni i quajtur It’s My Love, i cili shfaqet në baza të përjavshme – ndoshta…

06 Dec, 15:47

Shkelje e përdhosje mbi viktimën e dhunuar, drejtuesi i It’s My Love mundohet ta bindë të mos shkojë në polici

Çdo ditë që kalon dhe çdo sekuencë që analizohet me gjaktftohtësi, ekspozon edhe më shumë…

06 Dec, 12:42

Deklarata e analistes së It’s My Love pasi dhunohet konkurrentja, është thjesht neveritëse dhe alarmuese

Mbrëmë ishim dëshmitarë të një nateje ankthi e frustrimi gjeneral për atë se sa pak…

05 Dec, 12:51

Material për polici e psikologë: Konkurrentja e It’s My Love dhunon tjetrën, arsyetohet nga drejtuesit e emisionit

Sinqerisht, edhe për sa kohë duhet të vazhdojë ky mjerim… Sikur degjenerimi i deritanishëm të…

04 Dec, 22:09

Logjika nuk mund ta definojë si mund të jetë aq e keqe kënga e Feros për UÇK-në

Mund të jetë më e keqja që kemi dëgjuar për një kohë të gjatë, apo…

28 Nov, 11:46

25 Nov, 19:51

Katastrofa: Gjithçka që duhet të dini për aksidentin me 46 të vdekur në Bullgari

Të paktën 46 persona, përfshirë edhe 12 fëmijë, kanë gjetur vdekjen pasi autobusi me të…

23 Nov, 12:55

Shqipëria ia gërditë Kosovës: Pse televizionet kosovare janë kaq të mërzitshme?

Mëngjesi shumë lehtë transformohet në darkë, nëse krejt çka jeni duke bërë është kërkimi i…

25 Oct, 18:14