Lajme

Jetlir Zyberaj, ish-shefi i stafit të ish-presidentit Behgjet Pacolli dhe bashkëpunëtor i ngushtë i tij…

03 Dec, 14:54

Një 26 vjeçar i njohur për autoritetet franceze për islamizëm radikal me probleme të shëndetit…

03 Dec, 14:35

Vdekja e Liridona Ademajt, i ka pikëlluar shumë kolegët e punës në Suedi. Ata shprehen…

03 Dec, 14:18

Ish presidenti Fatmir Sejdiu thotë se është i brengosur teksa po e sheh se si…

03 Dec, 13:25
Jo veç 30 mijë euro premtim, Gjykata: Naim Murseli e pajisi me armë Granit Plavën për vrasjen e Liridonës

Naim Murseli ia premtoi 30 mijë euro Granit Plavës që t’ia vrasë bashkëshorten në një…

03 Dec, 13:10

“Drejtësi për Liridonën’’, edhe në Tiranë mbahet protestë për vrasjen e Liridona Ademajt

Pas vrasjes së Liridona Ademajt, dhjetëra qytetarë në Tiranë kanë dalë në protestë, me thirrje…

03 Dec, 12:48

Vrasja e Liridona Ademajt: Nga një muaj paraburgim ndaj tre të dyshuarve

Nga një muaj paraburgim iu është caktuar tre të dyshuarve, Naim Murselit dhe dy të…

03 Dec, 12:26

(DOKUMENT) Kërkesa e prindërve të Liridona Ademajt për zhvarrosjen e trupit të saj

Hajdar dhe Zade Ademaj, kanë bërë kërkesë për zhvarrosjen e trupit të vajzës së saj…

03 Dec, 11:55

Vëllai i Liridonës tregon si ua fshehu Naimi skenarin e vërtetë të vrasjes

Leonard Ademaj, vëllai i 30-vjeçarës Liridona Ademaj e cila u vra të mërkurën, tregoi para…

03 Dec, 11:10

Plava si i dyshuari për vrasjen e Liridona Ademajt, mbrohet në heshtje

Avokatët të dyshuarve kanë dalur nga seanca që po mbahet ndaj Naim Murselit dhe dy…

03 Dec, 11:04

Vdes këmbësori që u godit dje nga një veturë në Prishtinë

Një këmbësor është goditur dje në mesditë nga një veturë në rrugën “Bill Klinton” në…

03 Dec, 10:38

Një burrë sulmohet derisa ishte me veturë në Prishtinë

Një burrë nga Prishtina ka lajmëruar policinë se është sulmuar me armë zjarri derisa ishte…

03 Dec, 10:15

Naim Murseli dhe dy të dyshuarit e tjerë futen në gjykatë fshehurazi nga mediat

Kanë arritur në gjykatë ish-bashkëshorti Naim Murseli, dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen…

03 Dec, 9:54

Kërkohet që dëmet e luftës të jenë temë e dialogut në Bruksel

Organizatat që merren me grumbullimin e fakteve për krimet e luftës kanë kërkuar nga Qeveria…

03 Dec, 9:33

Vëllai i Liridona Ademajt arrin në Gjykatë, seanca ndaj Naim Murselit dhe dy të tjerëve pritet të nisë nga ora 9:30

Sot në Gjykatën Themelore të Prishtinës do të mbahet seanca fillestare ndaj Naim Murselit dhe…

03 Dec, 9:14

Zgjedhjet e parakohshme në veri s’pritet të mbahen gjatë këtij viti

Zgjedhjet e parakohshme në katër komunat veriore nuk pritet të mbahen gjatë këtij viti. Nga…

03 Dec, 9:09

E tmerrshme! Dy persona rrahin gratë e tyre, njëri arrestohet, tjetri në arrati

Dy persona, njëri nga Gjakova, e tjetri nga Malisheva dyshohen se  kanë rrahur gratë e…

03 Dec, 9:05

03 Dec, 8:37

Sot dalin para gjykatës Naim Murseli dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt

Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridona Ademajt, përfshirë edhe bashkëshortin e saj Naim Murseli,…

03 Dec, 8:28

Sot priten reshje bore, deri në mbrëmje temperaturat zbresin nën 0 gradë

Me depërtimi i masave arktike mbi rajon, sot sipas Prishtina Weather, pritet të zbresin temperaturat…

03 Dec, 8:21

Avokati: S’do ta merrja asnjëherë në mbrojtje një vrasës gjakftohtë si Naim Murseli

Avokati Gentian Rumano refuzoi që të merrte në mbrojtje një person si Naium Murseli, i…

02 Dec, 23:52

“Çdo vit e më shumë” – Jahjaga thotë se Kosova po dështon në luftën kundër dhunë në baza gjinore

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka thënë se derisa bota është duke shënuar fushatën “16…

02 Dec, 23:26

Vrasja e Liridona Murselit, ish-prokurori Muçi: Këto janë dy motivet kryesore

Ish-prokurori shqiptar Besnik Muçi është shprehur se dy motivet kryesore që mund të kenë çuar…

02 Dec, 22:54

Reagon familja e Liridonës: Kriminelët duhet të kalben në burg, asnjë grua tjetër nuk duhet të vritet

 Liridona Ademaj për vrasjen e së ciles janë arrestuar mbrëmë si të dyshuar burri i…

02 Dec, 22:12