Op-Ed

-Nga Christian Edwards-  Kur Rusia pushtoi Ukrainën, Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian përshpejtuan kthesën e…

28 Sep, 13:51

Shkruan: Pëllumb Kulla Kam një kënaqësi të pamatë, që javë dhe javë më parë, pata…

21 Sep, 22:22

Kurti, Lajçak, BE dhe SHBA janë në një situatë të sikletshme që është krijuar rreth…

18 Sep, 18:03

Tek po shkruaja titullin e shkrimit, u vura në një dilemë të vogël: Ta nis…

18 Sep, 16:57
Tre konsiderata në një ditë

Javën e ardhshme Shqipëria do të drejtojë Këshillin e Sigurimit, bash në momentin kur e…

13 Sep, 15:42

Vjosa do shuhet si histori turpi, është produkt njëpërdorimësh i Kurtit

Shkruan: Baton Haxhiu Vjosa Osmani deklaroi se paralajmërimi i Presidentit Macron për pasojat e mundshme…

01 Sep, 15:17

580 mijë orët e përbashkëta të Rrahman Jasharajt dhe Arbërie Nagavcit

Deklarata e Presidentes Osmani që nënkupton se ‘librat s’janë gjithçka për arsimim’, mund ta nervozojnë…

01 Sep, 11:27

Greqia dhe Kosova, “armike” me Shqipërinë për shkak të Perëndimit

Shkruan: Mero Baze Qirjakos Micotaqis dhe Albin Kurti, janë dy kryeministra të rajonit, të cilët…

30 Aug, 10:39

Rama me alibi si të Erdoganit dhe Putinit

Edi Rama është përpjekur të lajë duart duke prodhuar një sërë alibish për çështjen Beleri.…

28 Aug, 10:38

Lereni “testin” e Shpiragut! Turizmi e bëri testin e tij!

Shkruan: Mero Baze Sezoni turistik e ka kaluar kulimin e vet dhe tani kurba po…

27 Aug, 14:55

Sekretet e rrezikshme të Kinës

Ndërsa Rusia nisi një pushtim të plotë të Ukrainës, Kina preferon një qasje në rritje,…

26 Aug, 17:49

Analizë e Der Standard: Rama autoritar, pa integritet, mendjemadh e arrogant

Kur gjërat u shtrënguan për Arben Ahmetajn, partia u hodh në anën e tij. Prokurorët…

24 Aug, 12:57

Një çorbë ballkanase në Athinë

Shkruan: Mero Baze Pika e fundit e deklaratës së përbashkët të vendeve ballkanike të thirrura…

23 Aug, 10:04

Auron Tare paralajmëron për turizmin: “Mish-mash tipik shqiptar”

Shkruan: Auron Tare Që të jem i saktë dhe korrekt. Kjo pamje mund të ishte…

22 Aug, 13:18

Bukë e krypë e zemër t’kingjit’: Pse ky slogan do t’i përshtatej Albin Kurtit në zgjedhjet e ardhshme?

Publicisti, shkrimtari dhe gazetari me ironinë më të mprehtë në historinë e gazetarisë shqiptare, Nonda…

18 Aug, 12:43

Albin Kurti adhurues “i flaktë“ i Arif Ziberit dhe grupit “Elita 5”

Nga Behxhet Shala Protesta për “solidarizim“:  Një antipod i Adem Jasharit, Komandantit Legjendar të Shqiptarisë e…

17 Aug, 11:24

Kryeqyteti imagjinar i Belshit

Në pedonalen kryesore të Belshit, ndodhet një bust i Sami Frashërit që e hedh hijen…

07 Aug, 13:09

Albin Kurti sillet sikur i ka vendosur ai sanksione Perëndimit 

Qindra gazetarë të Kosovës ishin sot në rrugë për të protestuar ndaj vendimit të qeverisë…

01 Aug, 11:09

Përse Albin Kurti ka nevojë për një fabul armiqësie me shtypin?

Qeveria e Kosovës ka urdhëruar mbylljen e televizionit më të madh në vend, Klan Kosova,…

28 Jul, 20:06

Opozita, as me drejtësinë, as me zgjedhjet e reja!

Opozita bëri sot spektaklin e radhës në Kuvend, në përpjekje për të treguar se ishte…

21 Jul, 12:10

Na duhet një marrëveshje me Edi Ramën

Shkruan: Armand Shkullaku Qëndrimi i kryeministrit Edi Rama, lidhur me skandalin më të fundit, atë…

20 Jul, 9:41

Stalin Kurti

Shkruan: Edison Ypi   Mblidhi krejt gojëçthurjet e burokratëve të Diktaturës. Shtoi intrigat e komiteteve,…

17 Jul, 14:06

Të gjithë të kënaqur nga dhuna në Kuvend dhe nga Mimoza

Albin Kurti është dhunuar në Kuvendin e Kosovës. Në dy skena dhune, nga ato që…

14 Jul, 13:35

Kreshnik Spahiu: Kurti duhet t’i tregojë popullit pse u tërhoq dhe braktisi veriun 24 orë pas përgjimeve?

Nga Kreshnik Spahiu Ku janë fshehur ata që e mbronin Albin Kurtin me fanatizëm për…

13 Jul, 21:57