Shëndeti

Kafeja është një burim energjie për shumë njerëz në botë. Ka njerëz që nuk e…

11 Jan, 22:34

Dhëmbët janë të brishtë dhe të prirur për plasaritje ose thyerje; çdo individ mund të…

10 Jan, 23:44

Për shumë njerëz, dita fillon me një filxhan kafe që i ndihmon të zgjohen, por…

08 Jan, 22:20

Spirulina, një “super-ushqim” i përbërë nga algat, mund të ndihmojë në reduktimin e shtypjes të…

07 Jan, 22:14
3 arsye pse duhet ta zëvendësoni kafen me çajin e zi

Sipas një studimi të fundit amerikan, është vërtetuar se vetëm disa gota ҫaj i zi…

02 Jan, 21:55

Tre arsye pse djersitni shumë gjatë natës

Ditët e nxehta të verës shpesh shkaktojnë djersitje të bollshme para gjumit, veçanërisht nëse nuk…

30 Dec, 20:51

Një zbulim që ndryshon gjithçka: Kripa nuk shkakton etjen, por urinë

Ka shumë mundësi që të paktën një herë dikush t’ju ketë këshilluar të mos hani…

28 Dec, 18:22

Ja përse nuk duhet t’i neglizhoni dhimbjet e shpinës

Nëse e kaloni gjithë ditën të kërrusur para kompjuterit dhe nuk ju qëndrojnë as shpatullat…

27 Dec, 21:25

Kur duhet t’i pini ilaçet për më shumë efikasitet

A e dini se koha gjatë ditës kur merrni ilaçet, një vaksinë ose trajtim mjekësor…

26 Dec, 7:03

Simptomat që tregojnë nëse jeni alergjik ndaj të ftohtit

Është e mundur të jeni alergjik ndaj shumë gjërave, duke përfshirë edhe temperaturat e ftohta.…

24 Dec, 16:30

Shpëtoni nga fryrja me këta katër përbërës

Kjo është një recetë shumë popullore për të hequr toksinat nga trupi, për të humbur…

24 Dec, 11:49

Si të largoni kokëdhimbjet pas dehjes me alkool në netët festive

Festimet e Krishtlindjeve kanë filluar e së shpejti do të fillojnë edhe festimet e Vitit…

22 Dec, 21:02

Çfarë i ndodh trupit tonë, kur teshtijmë 3 herë rresht?

Shkencëtarët japin arsyet se çfarë i ndodh trupit tonë kur teshtijmë dhe pse ndodh teshtima.…

21 Dec, 17:28

Arsyet pse duhet të hani një vezë në ditë

Një iniciativë e përbashkët mes Universitetit të Harvardit dhe Tongji Medical College solli krijimin e…

20 Dec, 7:11

Ndikimi i kafesë në mbrëmje

Për njerëzit që pinë kafe çdo ditë është e vështirë të besojnë se kafja nëse…

17 Dec, 20:40

Si të trajtoni dhimbjet menstruale? Në vend të qetësuesve, hani çokollatë të zezë

Në vend të qetësuesve, mund të konsumoni çokollatë për të shmangur dhimbjet nga menstruacionet. Sipas…

17 Dec, 14:17

Këto pjesë të pulës nuk duhen ngrënë kurrë, përmbajnë hormone

Mishi i pulës është një nga mishrat më të njohur, arsyeja është shija e butë…

17 Dec, 13:28

Si ndikon në organizëm konsumimi i tepërt i alkoolit?

Pushimet janë një kohë plot me mundësi për të shijuar një gotë verë të zier,…

15 Dec, 17:51

Shëndeti dentar – këshilla që nuk duhen anashkaluar

Tashmë keni dëgjuar shumë herë se duhet të lani dhëmbët të paktën tre herë në…

15 Dec, 17:47

Çfarë ndikimi ka sheqeri i lartë në tru?

Ekspertët raportojnë se personat e diagnostikuar me paradiabet që kanë një nivel të lartë sheqeri…

14 Dec, 23:05

Shfaqet fillimisht si dhimbje shpine, ekspertët paralajmërojnë për “vrasësin e heshtur”

Kanceri i pankreasit njihet si vrasësi i heshtur sepse është e vështirë të diagnostikohet herët…

14 Dec, 17:58

Shqiptarët konsumojnë më pak kafe se popujt e tjerë të rajonit

Tregu i Evropës Lindore për kafe, i cili dominohet nga Rusia dhe Polonia, u rrit…

14 Dec, 13:42

Ekspertët: Dushi me ujë të nxehtë mund të dëmtojë shëndetin tuaj në disa mënyra

Uji shumë i nxehtë është i keq për lëkurën dhe flokët, por gjithashtu mund të…

13 Dec, 12:55

Po përhapet me shpejtësi në shtetin fqinj me Kosovën: Mos e neglizhoni gripin e syrit, këto janë shenjat

Një infeksion viral, i njohur si gripi i syrit po qarkullon në vend. Ky infeksion…

12 Dec, 9:50