Shëndeti

Gjatë periudhës së menopauzës, simptoma me të cilën përballen shumica e grave, është ndjenja e…

17 Jun, 18:34

Shqetësimet e shumta në jetën e përditshme shpesh herë na bëjnë të kalojmë stres të…

12 Jun, 7:59

Një hulumtim i ri ka përcaktuar se kur ndodh numri më i madh i sulmeve…

11 Jun, 17:13

Tani e tutje ju keni një arsye më shumë për ta adhuruar këtë pije! Vera,…

10 Jun, 23:51
Bima magjike kundër fryrjes së barkut

Sherbela është një nga bimët më të mira medicinale.Duke qenë se vepron si një astringjent,…

06 Jun, 7:47

05 Jun, 9:29

Çka tregojnë kapsllëku dhe diarreja për shëndetin tuaj?

Ekspertët shëndetësorë kanë bërë të ditur se kapsllëku dhe diarreja me raste mund të jenë…

03 Jun, 15:30

Katër ushqime që janë të shëndetshme për zemrën

Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më të rëndësishëm në shëndetin tuaj. Çdo ditë…

27 May, 23:17

Përfitimet shëndetësore nga pirja e çajit të xhenxhefilit

Çdo ndryshim i stinës mund të ndikojë në shëndetin tuaj dhe të çojë në dhimbje…

27 May, 21:49

Pse ndodh ënjtja e këmbëve gjatë shtatzënisë?

Ënjtja e këmbëve është shumë e zakonshme tek gratë shtatzëna. Gjinekologët thonë se kjo është…

27 May, 20:20

Ekspertët tregojnë disa mënyra për ta parandaluar dhimbjen e qafës

Disa dhimbje të qafës largohen vetvetiu brenda disa ditësh, por mund të ndodh që ajo…

20 May, 21:23

Ekpertët: Dushi me ujë të nxehtë dëmton lëkurën dhe flokët

Shumë njerëz preferojnë që dushin ta bëjnë me ujë shumë të nxehtë, mirëpo, sipas ekspertëve…

20 May, 17:52

Trupi i njeriut ka nevojë për 10 ditë në det

Shkencëtarët kanë përcaktuar që deti na bën më të relaksuar, por dhe e ndryshon kiminë…

16 May, 8:59

Dermatologu tregon 5 gabimet që bëjmë me lëkurën gjatë pranverës

Bashkë me pranverën vijnë edhe rrezet e diellit. Sa më shumë kohë jashtë dhe ekspozim…

07 May, 12:17

Dermatologu tregon 5 gabimet që bëjmë me lëkurën gjatë pranverës

Bashkë me pranverën vijnë edhe rrezet e diellit. Sa më shumë kohë jashtë dhe ekspozim…

06 May, 22:27

Studimi: Pilulat e gjumit, mund t’ju mbrojnë nga sëmundjet e kujtesës

Marrja e pilulave të gjumit duket të jetë e lidhur me mbrojtjen e trurit dhe…

02 May, 8:56

Shkenca tregon se sa gjumë duhet të bëjmë gjatë natës

Sa duhet të flemë? Çfarë thonë ekspertët për këtë? Do të habiteni kur të mësoni…

01 May, 8:44

Hithra, karrotë dhe mollë, mëngjes plot energji

Hithra është një nga bimët më të pasura me ushqyes në mbarë botën. Kjo bimë…

01 May, 7:44

Pesë ushqimet që duhen shmangur nëse vuani nga diabeti

Personat që nuk vuajnë nga diabeti mund të konsumojnë herë pas here patate të skuqura…

30 Apr, 11:29

Shkencëtarët zbulojnë mënyrën për ta ngadalësuar plakjen

Një studim i fundit ka treguar se plakja mund të ngadalësohet dhe jeta të zgjatet,…

27 Apr, 22:14

Sinusi pilonidal ose kisti i mbushur nga prania e qimeve të rrënjosura

Ekzistojnë disa terma teknikë më të komplikuar lidhur me këtë gjendje siç janë kisti pilonidal…

24 Apr, 11:31

Pse na bien flokët? Nga arsyet deri te mitet

Rënia e flokëve është një nga shqetësimet më të mëdha për çdo njeri. Ndonëse ka edhe meshkuj që zgjedhin vetë të…

24 Apr, 9:14

Këto janë frutat që ndikojnë në shkrirjen e dhjamit

Kur është fjala te humbja e peshës, ushqimi të cilin e konsumojmë është po aq…

22 Apr, 17:51

Si ndikon sheqeri i tepërt në organizmin tuaj?

Sheqeri është i mirë për organizimin, por në sasi të vogla, ndërkaq, nëse përdoren në…

21 Apr, 19:06