SOK

Si dallohet një gënjeshtar? Kjo gjë varet plotësisht nga fakti, nëse ke të bësh me…

05 Aug, 16:18

Disa pilotë të forcave Detare Amerikane kanë raportuar se kishin parë UFO ndërsa po trajnoheshin…

28 May, 13:55

Energjia negative është çdokund. Është aty për t’i thyer madje edhe njerëzit më të fortë.…

24 Jan, 18:06

Një hyrje spekatkolare thuhet të ketë ndodhur nga një pastor i një kishe në Mississippi,…

27 Nov, 12:18
Zbulohet djathi më i vjetër në botë, nuk është larg Kosovës (Foto)

Djathi më i vjetër në botë gjendet në një varr egjiptian, por ai mund të…

18 Aug, 21:51

Rusët mendojnë që amerikanët kurrë nuk kanë zbritur në Hënë

Më shumë se gjysma e rusëve besojnë që astronautët amerikanë nuk kanë zbarkuar asnjëherë në…

27 Jul, 14:12

Hëna një satelit artificial? Teori të ndryshme analizojnë gravitetin, madhësinë dhe anomali tjera

Ne mbështetemi tek sateliti natyral, në të cilën pa pushim orbiton planetin tonë për çdo…

25 Jul, 15:08

Grimca fantazmë do të ndryshojë mënyrën se si e shohim universin, thonë shkencëtarët

Një grimcë e vogël dhe e çuditshme e dërguar nga një pjesë e thellë e…

12 Jul, 19:06

Vërtetoi për dëmet që shkakton vaksina tradicionale, shkencëtari vritet para dy vajzave të tij

Duke hulumtuar vaksinat për më shumë se një dekadë, është shumë e lehtë të shohësh…

03 Jul, 12:17

Nisja e një rakete sekrete apo një shpërthim meteori? Baza detare amerikane s’ka përgjigje

Një nisje e raketave? Apo vetëm një flakërim i një meteori? Një objekt misterioz është…

13 Jun, 14:01

Sonte është Nata e Kadrit, disa sekrete që fsheh kjo natë e shenjtë islame

Sot është nata e Kadrit dhe sipas fesë islame, agjërimi në këtë ditë konsiderohet i…

10 Jun, 20:55

Në Mars ka jetë, gjenden molekula organike në një krater

Në planetin Mars ka molekula organike dhe metani, këto janë gjetur në atmosferën ciklike që…

08 Jun, 7:59

Objekti jashtëtokësor i rrëzuar në pyjet e Australisë

Debati mbi UFO-t prapë është ndezur, pasi disa tifozë të gjësendeve jashtëtokësore kanë zbuluar një…

06 Jun, 11:17

Historia e pabesueshme e 24-vjeçares: Përmes nuhatjes arrin të kuptojë nëse dikujt i ka ardhur vdekja

Quhet Ari Kala, është 24 vjeç dhe emri i saj po bën xhiron e botës…

31 May, 7:54

Recepti origjinal i Coca Cola-s i bërë në një fshat spanjoll

Në krahinën spanjolle të Valencias, më saktë në fshatin Aielo de Malferit, ndodhte një pronar…

29 May, 17:11

Si vdiq Hitleri? Ekspertët japin përgjigjen përfundimtare

Adolf Hitleri vdiq në vitin 1945 në Berlin, pasi kishte pirë cianur dhe më pas…

21 May, 12:16

Shfaqet krijesa misterioze, supozohet të ketë ardhur nga një hapësirë tjetër kohore

Një krijesë e pazakontë është shfaqur në brigjet e Meksikës. Krijesa e tmerrshme është gjetur…

18 May, 16:26

Mund të jemi duke jetuar në një multivers të mbushur me alienë, tregon studimi i ri

Mund të ketë plot alienë – që jetojnë në universe tjera, sipas një studimi të…

16 May, 12:31

Zbulim i madh nën sipërfaqen e Hënës (Foto)

Shkencëtarët kanë gjetur një mineral të rrallë në meteorët lunarë që sugjerojnë se uji i…

07 May, 15:52

Zbulohet objekti më i madh në gjithësi?

Astronomët kanë zbuluar 14 galaktika të ndryshme që gati sa s’janë përplasur në Univers. Objekti…

30 Apr, 10:17

“WTF kam kapur këtë?”, 3 objekte misterioze filmohen duke vallëzuar përreth hënës

Një entuziast i hapësirës i cili filmonte hënën, mbeti i habitur kur pa tre objekte…

28 Apr, 12:38

DJ Avicii kishte hetuar një rrjet të pedofilëve – Shtohen dyshimet për vdekjen e tij

Lidhjet mes vdekjes së Aviciit dhe rrjeteve pedofile që po punonte për të shkatërruar po…

28 Apr, 11:25

Studimi: Do të zhduken elefantët, gjirafat – në tokë do të mbeten vetëm lopët

Lopët mund të mbeten gjitarët më të mëdhenj në tokë në pak shekuj, sipas një…

20 Apr, 11:25

Kolonizimi i Hënës: Superfuqitë vijnë me projekte gjigande

Shkencëtarët janë të bindur se njerëzimi është i aftë të vendos një stacion hapësinor në…

19 Apr, 16:22