Sporti

Aro Muriç ka pritur penalltinë e Rumanisë. Muriç ka lënë të pa prekur portën e…

12 Sep, 23:11

Grupi i huliganëve rumunë, Uniti sub tricolor, doli me postim pasi u kujdes që të…

12 Sep, 22:01

Ndeshja në mes Rumanisë e Kosovës do të vazhdojë brenda 5 minutave. Nëse prapë ka…

12 Sep, 21:44

Është ndëprerë ndeshja mes Rumanisë dhe Kosovës nga gjyqtari i ndeshjes. Tifozët rumunë shpalosen një…

12 Sep, 21:11
Rumunët “lehin” para lojës, tifozët me mesazhe raciste kundër Kosovës

Kombëtarja e Kosovës do të luajë sonte në udhëtim ndaj Rumanisë, në kuadër të kualifikimeve…

12 Sep, 20:18

Rumani – Kosovë, publikohen formacionet zyrtare

Kosova do të luajë sot (e martë) në udhëtim te Rumania në kuadër të ndeshjeve…

12 Sep, 19:46

Duka tregon kur nis shitja e biletave për sfidën ndaj Çekisë

Fitorja e Shqipërisë kundër Polonisë së Lewandowskit i ka entuziazmuar të gjithë. Ndeshja e vlefshme…

12 Sep, 18:51

Tifozat Kuq e Zi: Jemi komb i bashkuar, pasardhësit e një historie të lavdishme

Tifozat Kuq e Zi edhe një herë ishin mjaft të zëshëm dhe krijuan atmosferë të…

12 Sep, 17:00

Fitorja – opsioni i vetëm i Kosovës ndaj Rumanisë, ‘Dardanët’ zhvillojnë sot ndeshjen më të rëndësishme të kualifikimeve

Rumani-Kosovë, do të jetë 90-minutëshi më i rëndësishëm i këtyre kualifikimeve për Euro 2024 për…

12 Sep, 10:37

U21/ Dardanët zhvillojnë stërvitjen e fundit para përballjes me Gjermaninë

Kombëtarja e Kosovës U21 nesër mbrëma do të përballet me Kombëtaren e Gjermanisë U21 në…

11 Sep, 23:20

Huliganët e Rumanisë bojkotojnë ndeshjen ndaj Kosovës, arsyetimi i tyre është qesharak

Kombëtarja e Kosovës do të luajë nesër (e martë) në udhëtim ndaj Rumanisë, në kuadër…

11 Sep, 17:19

Prekëse: Ardian Ismajli sheh nënën në stadium dhe e puth me mall pas fitores

Fitorja historike e kombëtares shqiptare mbrëmë përballë Polonisë pati edhe momente shumë emocionuese pas ndeshjes.…

11 Sep, 12:51

Tatuazhi “Katana” i Mirlind Dakut çmend mediat serbe

Mediumet serbe assesi nuk po pajtohen me veprimin e sulmuesit Mirlind Daku, i cili pasi…

11 Sep, 12:39

Kurti një ditë pas fitores së Shqipërisë: Të përbashkuar për një qëllim, bravo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar për ndeshjen e mbrëmshme mes Shqipërisë dhe Polonisë.…

11 Sep, 9:25

“Ultras Skifterat” e Gjilanit u përleshen me polakët mbrëmë, ua morën rekuizitat dhe flamurin

“Ultras Skifterat” nga Gjilani mbrëmë duket se janë përleshur me tifozët nga Polonia në Tiranë.…

11 Sep, 8:47

Djaliiiii ngaaaa Kosovaaaaa! Shqipëria dyfishon avantazhin kundër Polonisë – Daku shënon

Shqipëria ka shënuar gol ndaj Polonisë. Golin e dytë e shënoi, Mirlind Daku. Daku realizoi…

10 Sep, 22:29

Goooooool: Asani lëshon ‘perlen’ – Shqipëria shënon ndaj Polonise

Shqipëria ka kaluar në epërsi në minutën e 37-të te ndeshjes Jasir Asani ka shënuar…

10 Sep, 21:35

Osmani uron Gjermaninë pasi mposhtën Serbinë në finalen e Kupës së Botës në basketboll

Vjosa Osmani, president ee Kosovës, ka uruar Gjermaninë për triumfin në Kampionatin Botëror të basketbollit.…

10 Sep, 20:29

Shqipëria është gati për ndeshjen kundër Polonisë, formacionet

Shqipëria vazhdon ta synojë kreun e Grupit E të kualifikimeve për kampionatin europian, Gjermania 2024,…

10 Sep, 20:13

22 mijë kuqezinj të pranishëm në stadium për ndeshjen ndaj Polonisë

Shqipëria do të ballafaqohet sot me Poloninë në kuadër të ciklit kualifikues për Kampionatin Evropian.…

10 Sep, 18:22

Ndeshja Shqipëri-Poloni nis me 1 minutë heshtje

Dueli Shqipëri-Poloni do të fillojë me një minutë heshtje në nderim të viktimave të tërmetit…

10 Sep, 16:14

Sondazhi i UEFA-s: Tifozët besojnë në fitoren e Shqipërisë sonte

Shqipëria do ta zhvillojë sonte ndeshjen ndoshta më të rëndësishmen deri më tani në kualifikimet…

10 Sep, 15:58

Muriqi: Të rritur nga lufta, më të fortë se frika

Kosova barazoi 2:2 dje me Zvicrën në stadiumin “Fadil Vokrri” në ndeshjen e vlefshme për…

10 Sep, 14:36

Xhaka publikon dy foto të periudhave të ndryshme: Ndjenjë e jashtëzakonshme të kthehem në Prishtinë

Kosova barazoi 2:2 dje me Zvicrën në stadiumin “Fadil Vokrri” në ndeshjen e vlefshme për…

10 Sep, 10:57