Sporti

Kampionati Evropian 2024ka filluar sonte, e ndeshja e parë hyrëse është mes Gjermanisë dhe Skocisë,…

14 Jun, 21:06

Ndeshja hapëse e Euro 2024, zhvillohet me Gjermanisë nikoqire dhe Skocisë, në kuadër të Grupit…

14 Jun, 19:59

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo deklaroi sot se, “Shqipëria ndodhet në një grup shumë të…

14 Jun, 19:21

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho dhe kapiteni Berat Gjimshiti kanë dalë në konferencën për shtyp para…

14 Jun, 18:57
“Sylvinho e ka rritur shumë Shqipërinë” – Spalletti lavdëron punën e trajnerit brazilian te Shqipëria

Spalletti ka dalë sot në konferencën për shtyp, ku ka folur për përballjen që do…

14 Jun, 17:53

Donnarumma me fjalë të mëdha për Shqipërinë: Kanë shpejtësi dhe cilësi, sfida më intriguese

Shqipëria dhe Italia do të përballen nesër me fillim nga ora 21:00 në xhiron e…

14 Jun, 16:26

Granit Xhaka synon të shkruajë histori në EURO 2024 me Zvicrën

Pas një sezoni të parë sensacional në Leverkusen, në të cilin klubi fitoi titullin e…

14 Jun, 12:49

“Muri i verdhë do bëhet kuqezi”, Edi Rama paralajmëron prezencën e 50 mijë tifozëve shqiptarë në “Iduna Park”

Dje gjatë ditës është folur shumë se në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Italisë do ketë…

14 Jun, 12:01

Sot nis spektakli, ndeshja Gjermani-Skoci “hap perdet” e Evropianit

Sytë e botës së futbollit do të kthehen kah Mynihu sonte, teksa nis Kampionati Evropian,…

14 Jun, 10:50

Tifozët skocez “pushtojnë” Mynihun, bëjnë tifo edhe për Shqipërinë

Kombëtarja e Skocisë sonte luan ndeshjen e parë hapëse të Euro 2024 kundër nikoqirit, Gjermanisë.…

14 Jun, 9:32

Gjithçka që duhet të dini për EURO 2024

Ka mbetur vetëm një ditë deri në fillimin e Kampionatit Evropian në Gjermani, i cili…

14 Jun, 9:00

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Italisë – Sylvinho ka dy dilema

Gjatë stërvitjes së Shqipërisë, përzgjedhësi Sylvinho ka testuar formacionin me të cilin pritet që të…

14 Jun, 0:00

Gjermania bën thirrje për vigjilencë gjatë Kampionatit Evropian të Futbollit

Oficerë policie nga e gjithë Evropa kanë shkuar në Gjermani për të ndihmuar për masat…

13 Jun, 18:39

Lista me 16 futbollistët më të pasur në futboll – kush është 33 herë më i pasur se Ronaldo

Futbollistët janë më të pasur tani se kurrë dhe janë zbuluar top 16 lojtarët më…

13 Jun, 18:00

Shqiptarët e bëjnë më së miri: Mbi 50 mijë tifozë do ta mbështesin Shqipërinë ndaj Italisë

Mbi 50 mijë tifozë do ta mbështesin kombëtaren e Shqipërinë në përballjen e parë ndaj…

13 Jun, 14:47

Trajneri i Spanjës në ethe: Me Shqipërinë duhet pasur kujdes

Luis de la Fuente, trajneri i Spanjës, në një intervistë për La Gazzetta dello Sport,…

13 Jun, 11:42

Pepe, Ronaldo dhe Luka Modric lojtarët më të vjetër në Kampionatin Evropian

Qendërmbrojtësi portugez 41-vjeçar, Pepe luan Kampionatin Evropian si lojtari më i vjetër. Nëse ai luan…

13 Jun, 10:13

Befason Messi: Inter Miami do të jetë klubi i fundit

Lionel Messi ka bërë një deklaratë befasuese. Sulmuesi argjentinas ka thënë se do ta mbyll…

12 Jun, 21:13

Zyrtare: Thiago Motta, trajneri i ri i Juventusit

Juventusi ka emëruar zyrtarisht Thiago Mottan si trajnerin e tyre të ri, pas sukeseve që…

12 Jun, 19:18

EURO 2024: Mushica thotë se nëse Shqipëria kalon grupin, do të jetë edhe më e frikshme tutje

Në video-podcastin e Periskopit, gazetari Nebih Maxhuni bashkë me ish-futbollistin e FC Prishtinës, Kushtrim Mushica,…

12 Jun, 17:47

Duka shprehet i bindur për fitoren kundër Italisë

Kryetari i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka folur lidhur me pritshmëritë e tij…

12 Jun, 16:15

EURO 2024 po vjen: A ka gjasa Shqipëria përballë Italisë? – Flet ish futbollisti i Prishtinës, Kushtrim Mushica

EURO 2024 ka qenë temë diskutimi sot në Periskopi pod-cast, i ftuari i radhës ishte…

12 Jun, 15:35

Sylvinho: Jemi rritur shumë, duam ta shfrytëzojmë këtë mundësi

Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, ka dhënë një intervistë për italianen Corriere della Sera, aty…

12 Jun, 15:27

“Shqipëria mund të jetë befasia e EURO-s”, Arsene Wenger veçon kuqezinjtë: Kanë cilësi

Arsene Wengeri ka bërë parashikimet e tij për “EURO 2024”. Ish-trajneri i njohur ka veçuar…

11 Jun, 22:49