Sporti

Thomas Müller, i cili është 34 vjeç dhe ka kontratë me Bayern deri në vitin…

10 Jul, 15:52

Kur fotografi Joan Monfort bëri foton e Lionel Messit me një bebe para afro 17…

10 Jul, 11:17

Kombëtarja e Francës nuk do të përfshihet në ndeshjen ‘play-off’ për vendin e tretë në…

10 Jul, 9:46

Sot mësohet edhe finalisti i dytë në ‘Euro 2024’. Holanda dhe Anglia synojnë ‘biletën’ për…

10 Jul, 9:31
Holanda apo Anglia, sot mësohet kombëtarja e dytë që siguron finalen e ‘Euro 2024’

Sot mësohet edhe finalisti i dytë në ‘Euro 2024’. Holanda dhe Anglia synojnë ‘biletën’ për…

10 Jul, 8:25

Spanja në finale, Franca e Mbappes në shtëpi

Sontë është mësuar edhe finalisti i parë i “EURO 2024”. Në finalen e Berlinit do…

09 Jul, 23:00

Ballkani e fiton ndeshjen e parë kundër Santa Colomas në mënyrë dramatike me golin e Karricës në fund të ndeshjes

Skuadra e Ballkanit ka fituar sot ndaj Santa Colomas me rezultatin 1:2. Ekipi i Ilir…

09 Jul, 22:02

GOOOOOOOOOOOOL – Olmo i pamëshirshme, Spanja shënon golin e dytë kundër Francës

Kombëtarja e Spanjës ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Francës. Goli i dytë në…

09 Jul, 21:29

GOOOOOOOOOOL – “Çmenduri” – Yamal me super gol, Spanja barazon gjithçka

Kombëtarja e Spanjës ka shënuar golin e barazimit ndaj Francës. Golin e barazimit në këtë…

09 Jul, 21:25

GOOOOOOOOOOOOOOL – Franca në epërsi, Kolo Muani e dënon Spanjën

Kombëtarja e Francës ka shënuar golin e avantazhit ndaj Spanjës. Golin e avantazhit në këtë…

09 Jul, 21:14

GOOOOOOL: Ballkani barazon rezultatin ndaj Santa Colomas, realizon Lindon Emërllahu

Ballkani ka barazuar rezultatin ndaj Santa Colomas. Golin e barazimit në këtë duel e shënoi…

09 Jul, 20:52

Befasohet Ballkani, ekipi nga Andorra kalon në avantazh

Santa Coloma ka kaluar në avantazh ndaj Ballkanit në ndeshjen e raundit të parë kualifikues…

09 Jul, 20:33

Spanjë – Francë, publikohen formacionet zyrtare të gjysmëfinales

Kombëtarja e Spanjës sonte takohet me Francën në gjysmëfinalen e madhe të Kampionatit Europian, EURO2024.…

09 Jul, 19:44

Orsato nuk është më opsion, UEFA ka të tjerë kandidatë për finalen e Euro 2024

Ndeshja çerekfinale mes Anglisë dhe Zvicrës në Euro 2024, duket se ka qenë e fundit…

09 Jul, 18:43

SKANDAL: Gazeta gjermane raporton se një pjesëtar i Kombëtarës së Shqipërisë ka dhunuar një vajzë 18 vjeçare

Në ballinën e gazetës së njohur gjermane “BILD”, qëndron një skandal me akuza të rënda…

09 Jul, 17:22

LAJMI I FUNDIT: Sylvinho do të vazhdojë të jetë trajner i Kombëtares së Shqipërisë

Shuhen dilemat për të ardhmen e trajnerit Sylvinho. “Panorama Sport” mëson se braziliani do të…

09 Jul, 14:04

Skandaloze, futbollistit kosovar s’i lejohet hyrja në Gjeorgji

Tirana do duhet të bëjë pa mbrojtësin Qëndrim Ismajli. Futbollisti i afruar gjatë merkatos së…

09 Jul, 12:52

Xhaka me bashkëlojtarë i siguruan miliona euro federatës zvicerane, sa i mori FSHF-ja?

UEFA shpërblen të gjitha ekipet përfaqësuese që marrin pjesë në Euro 2024. Në fakt të…

09 Jul, 11:03

Spanja dhe Franca kërkojnë sonte finalen e Euro 2024 – formacionet e mundshme

Finale para finales mbrëmjen e sotme në Euro 2024. Spanja dhe Franca do të përballen…

09 Jul, 9:12

Euro 2024/ Bajrami, mes 20 lojtarëve më të shpejtë

Nedim Bajrami, në Top 20 të lojtarëve më të shpejtë të Euro 2024. Mesfushori kuqezi…

09 Jul, 8:07

Penisonohet Samir Sahiti, tani do të ketë detyrë të re

Është pensionuar Samir Sahiti. Sipas njoftimit, Tahiri tani karrierën do ta vazhdoj si ndihmëstrajner tek…

08 Jul, 23:15

Qindra mijëra tifozë duan përsëritjen e ndeshjes Spanjë-Gjermani, UEFA sqaron vendimin

UEFA ka shpjeguar vendimin kontrovers që nxiti një peticion për të ripërsëritur një ndeshje të…

08 Jul, 15:53

Laporta: Mund ta përballojmë transferimin e Nico Williams

Presidenti i FC Barcelona, Joan Laporta, u përgjigj në programin ‘El Matí de Catalunya Ràdio’…

08 Jul, 14:14

Ky gjyqtar do ta ndajë drejtësinë në gjysmëfinalen Spanja – Franca

Dy përballje tejet të forta pritet të zhvillohen në gjysmëfinalen e Kampionatit Evropian. Spanja –…

08 Jul, 14:03