Sporti

“Legjenda që nuk shuhet kurrë” – është titulli i librit kushtuar jetës e veprës së…

04 Jun, 20:58

Sulmuesi francez, Kylian Mbappe ka mbajtur konferencën e parë për media me fanellën e klubit…

04 Jun, 17:59

Edon Zhegrova po kërkon të largohet nga Lille këtë verë dhe ka përfunduar në shënjestrën…

04 Jun, 16:02

Klubi italian, Interi ka konfirmuar zyrtarisht se Giuseppe ‘Beppe Marotta’ është emëruar si presidenti i…

04 Jun, 9:58
PSG-ja e ka gjetur zëvendësuesin e Mbappes – ai kushton 80 milionë euro

Paris Saint-Germaini duket se nuk ka humbur kohë dhe e ka gjetur menjëherë lojtarin që…

04 Jun, 9:13

Zbulohet numri që do ta mbajë Mbappe në fanellë si lojtar i Real Madridit

Kylian Mbappe do ta mbajë numrin 9 në fanellë tek Real Madridi, numër ky që…

04 Jun, 7:55

Ronaldo komenton në postimin e Mbappes: Mezi pres të shoh teksa shkëlqen në ‘Bernabeu’

Kylian Mbappe sot dhe zyrtarisht ka firmosur kontratë me klubin e Real Madridit dhe pas…

03 Jun, 23:29

“Do të japim shpirtin ndaj Italisë që t’i gëzojmë tifozët”, Asani deklarohet pas fitores ndaj Lihtenshtajnit

Shqipëria fitoi me rezultat bindës 3-0 në miqësoren ndaj Lihtenshtajnit e cila u zhvillua në…

03 Jun, 22:30

“Paga dhe kontrata” – Detajet e transferimit të Mbappe në Real Madrid

Kylian Mbappe tashmë është zyrtarizuar si lojtari më i ri i Real Madridit. Këtë e…

03 Jun, 20:41

Mbappe reagon pas zyrtarizimit nga Real Madridi: “Një ëndërr e bërë realitet”

Kylian Mbappe nga sonte mund të quhet edhe zyrtarisht si lojtar i Real Madridit. Sulmuesi…

03 Jun, 20:02

Transferimi i Mbappes ‘bllokon’ uebsajtin e Real Madridit, faqja zyrtare bie nga sistemi

Real Madridi ka zyrtarizuar më në fund transferimin e Kylian Mbappes te kampi madrilen. Francezi…

03 Jun, 19:49

“Mbaron telenovela disa vjeçare” – Mbappe zyrtarisht lojtari më i ri i Real Madridit

Merr fund drama disa vjeçare, Kylian Mbappe tashmë është zyrtarizuar si lojtari më i ri…

03 Jun, 19:43

ZYRTARE: Maresca trajneri më i ri i Chelseas

Enzo Maresca është zyrtarizuar sot si trajneri më i ri i Chelseas. Tekniku italian ka…

03 Jun, 17:12

UEFA ndan çmimet, Vinicius shpallet lojtari më i mirë i sezonit

Vinicius Junior u emërua sot (3 qershor) si lojtari më i mirë i sezonit në…

03 Jun, 16:29

Reali po përgatitë komunikatën, zyrtarizimi i Mbappes çështje orësh

Kylian Mbappe mund të quhet lojtari më i ri i Real Madridit, edhe pse duhet…

03 Jun, 12:03

Zbulohet futbollisti ideal i Kylian Mbappe pasi u konfirmua transferimi i tij tek Real Madridi

Kylian Mbappe ka shfaqur inteligjencën e tij futbollistike kur iu kërkua që të zgjedhte “futbollistin…

03 Jun, 11:59

“Për mua ishte e para, disa as nuk e festonin më”, Joselu reagon pas triumfit në Ligën e Kampionëve

Për disa nga lojtarët e Real Madridit, fitorja ndaj Borussia Dortmundit të shtunën do të…

03 Jun, 11:12

Dardanët do ta marrin sot rrugën drejt Norvegjisë

Kombëtarja e Kosovës ka ushtruar në ditët e fundit nën urdhrat e selektorit Franco Foda…

03 Jun, 9:34

Mourinho i bashkohet tifozëve në tribuna, krijohet atmosferë fantastike

Jose Mourinho sot u prezantua si trajneri më i ri i gjigantit turk, Fenerbahces. Para…

02 Jun, 22:13

Mërgim Vojvoda: Kemi treguar koncentrim, trajneri po na përgatit mirë

Kombëtarja e Kosovës ka mbajtur sot pasdite seancën e radhës stërvitore në kuadër të përgatitjeve…

02 Jun, 22:07

Real Madridi rikthehet në Madrid, e çon titullin në katedrale

Skuadra e Real Madridit mbrëmë shënoi fitore 2:0 ndaj Borussia Dortmundit në finalen e madhe…

02 Jun, 20:03

Mourinho prezantohet te Fernerbahce: E ndjej dashurinë tuaj ndaj meje, kam përgjegjësi të madhe…!

Trajneri portugez, Jose Mourinho ka mbërritur në Stamboll të Turqisë dhe tashmë është prezantuar si…

02 Jun, 18:38

Real Madridi kampion, Chelsea fut në “xhep” rreth 15 milionë euro

Skuadra e Real Madridit mbrëmë shënoi fitore 2:0 ndaj Borussia Dortmundit në finalen e madhe…

02 Jun, 16:24

53 arrestime në finalen e Champions League në Londër

Policia e Londrës ka bërë 53 arrestime pas një pushtimi në fushë dhe tentativës për…

02 Jun, 16:01