Sporti

Roma do të vesh fanella speciale kundër Sassuolos këtë vikend, të cilat do të tregojnë…

10 Sep, 19:09

Federata e Futbollit e Kosovës së shpejti do të fillojë trajnimet për trajnerë për dhënien…

10 Sep, 17:48

Luiz do ta vazhdojë pjesën e mbetur të karrierës në Brazil. Qendërmbrojtësi brazilian, i cili…

10 Sep, 17:19

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, ka folur në konferencë për shtyp në prag…

10 Sep, 17:10
Nagelsmann ‘tmerron’ Barcelonën: Tre lojtarë pritet të kthehen për ndeshjen e Champions League

Trajneri i Bayern Munich, Julian Nagelsmann ka dhënë disa komente për situatën aktuale në klub.…

10 Sep, 16:41

Caktohet data për procesin gjyqësor të Benjamin Mendy, për akuzat për përdhunimin e katër grave

Benjamin Mendy vazhdon të ketë vëmendjen e medieve botërore, por për një çështje aspak të…

10 Sep, 16:10

Koeman e bën edhe këtë, tregon pse është më i rrezikshëm Luuk de Jong sesa Neymar

Ronald Koeman ka gjetur kohë të bëjë edhe krahasime mes Luuk de Jong dhe Neymar.…

10 Sep, 15:45

Bersant Celina mungon edhe me Ipswich, nuk është gati për Boltonin

Debutimi i dytë i Bersant Celinës me skuadrën e Ipswich Town do të vonojë. Lojtari…

10 Sep, 15:16

Trajneri i Norwich: Jam i kënaqur me zhvillimin e Milotit, ka hapësira për përmirësime

Nuk po kursehen lëvdatat për Milot Rashicën te skuadra e tij e re, Norwich City.…

10 Sep, 15:07

Ceferin i ashpër: Nuk më intereson nëse Reali, Barca e Juve largohen nga UEFA, kanë shefa jokompetentë

Presidenti i UEFA, Aleksander Ceferin, ka dhënë disa komente të ashpra lidhur me tri skuadra…

10 Sep, 13:41

Rrëfimi emocionues i gruas së Schumacher: Është me ne, por është ndryshe, po bëjmë maksimumin

Legjenda e Formula 1, Michael Schumacher, vazhdon të jetë në gjendje të rënduar pas aksidentit…

10 Sep, 13:16

Messi apo Jorginho? Handanovic jep përgjigje interesante sa i përket ‘Topit të Artë’

Gjatë muajve të fundit është debatuar shumë rreth asaj se kush duhet ta fitojë ‘Topin…

10 Sep, 13:00

Arteta: Arsenali po provon ta bindë Xhakën për ta marrë vaksinën – por ndoshta është mënyra si është edukuar

Menaxheri i Arsenalit, Mikel Arteta e ka pranuar se klubi po përpiqet të bindë mesfushorin…

10 Sep, 12:38

Rashica shpallet lojtari i muajit gusht te Norwich City: Jam shumë i lumtur, kam dhënë maksimumin

Lojtari i kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, po arrin të bëjë mjaft mirë te skuadra…

10 Sep, 12:35

Telashe për Allegrin, Juventus pa pesë lojtarë kyç ndaj Napolit

Juventus mund të kalojë edhe xhiron e tretë pa siguruar fitore në Serie A. Skuadra…

10 Sep, 12:15

Donald Trump do të bëjë komentatorin në duelin e madh të boksit

Dueli i peshës së rëndë në boks mes legjendës së boksit Evander Holyfield dhe brazilianit…

10 Sep, 11:50

Rekord sensacional me shitjen e fanellave të Cristianos: Man Utd tashmë ka kompensuar shumën e paguar për të

Cristiano Ronaldo ka thyer çdo rekord të mundshëm me shitjen e fanellave të tij. Brendi…

10 Sep, 11:36

1 vjetori i Ligës Unike

Një ëndërr e kamotshme u jetësua më 10 Shtator 2020 me nënshkrimin për formimin e…

10 Sep, 11:22

Mediumi spanjoll: Ronaldo e dëshiroi kalimin te Man City

Cristiano Ronaldo ishte një nga lojtarët më të përfolur në ditët e fundit të merkatos…

10 Sep, 11:05

Camavinga mund të debutojë kundër Celta Vigos

Tifozët e Real Madrid më në fund mund ta shohin përforcimin e ri të skuadrës.…

10 Sep, 10:42

Messi shpërthen në lot gjatë intervistës, pas ndeshjes ndaj Bolivisë

Lionel Messi nuk ka mbajtur dot lotët pas ndeshjes së parë me tifozët e Argjentinës…

10 Sep, 10:23

Zyrtare: Lakers afron në skuadër edhe DeAndre Jordan

Lakers kanë bërë edhe një përforcim, para fillimit të sezonit të ri në NBA. Skuadra…

10 Sep, 10:04

Ikona Messi vazhdon të shkruajë historinë, thyen edhe rekordin e Pele

Lionel Messi ka vendosur një tjetër rekord në futboll. Ikona argjentinase e futbollit ka realizuar…

10 Sep, 9:44

Boateng merr një dënim të rëndë pas dhunës ndaj ish të dashurës

Nuk ka falje për Jeremi Boateng, Ish-mbrojtësi i përfaqësueses gjermane dhe Bayern Munichut,  ka dalë…

09 Sep, 23:33