Sporti

Manchester City dhuroi një paraqitje brilante për ta mposhtur Chelsean në ‘Stamford Bridge’, të shtunën…

26 Sep, 15:36

Donis Avdijaj është kthyer te rruga e golit pas një kohe të gjatë. Kosovari po…

26 Sep, 15:34

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Barcelona – Levante. Skuadra e Ronald Koeman kërkon fitoren…

26 Sep, 15:08

Max Allegri e ka konfirmuar se Paulo Dybala dhe Alvaro Morata sigurtë do të mungojnë…

26 Sep, 15:08
Juventusi fiton disi kundër Sampdorias, ngjitet në vendin e nëntë

Juventusi ka regjistruar një fitore me vështirësi si nikoqir i Sampdorias me rezultat 3-2, në…

26 Sep, 14:28

Sampdoria po e bën të djersitet nga sikleti Juven, ngushton përsëri disavantazhin

Sampdoria ka ngushtuar përsëri disavantazhin, teksa ka shënuar për 3-2 si mysafir i Juves, në…

26 Sep, 14:17

Drita-Gjilani është superderbi që luhet sot: Publikohen formacionet zyrtare

Java e gjashtë e Superligës na sjell derbin më të zjarrtë në Kosovë mes Dritës…

26 Sep, 14:10

Ndizet Juve, ia shënon edhe të tretin Sampdorias – Locatelli për herë të parë qëllon aty ku duhet

Juventusi ka shënuar edhe golin e tretë dhe tash po avancon 3-1 si nikoqir i…

26 Sep, 13:51

Tyson Fury tallet brutalisht me Anthony Joshuan pas humbjes nga Oleksandr Usyk

Ekipi i kampionit të botës, Tyson Furyt, është tallur me rivalin britanik, Anthony Joshua duke…

26 Sep, 13:45

Juventusi mbyll pjesën e parë me shqetësime e pasiguri, Yoshida shkund biankonerët

Sampdoria ka shënuar kundër Juventusit për ta ngushtuar disavantazhin në 2-1, në ndeshjen e vlefshme…

26 Sep, 13:21

Leonardo Bonucci ia bën terr në pikë të ditës për herë të dytë Sampdorias sot

Juventusi ka shënuar edhe golin e dytë dhe tash po avancon 2-0 kundër Sampdorias, në…

26 Sep, 13:17

Publikohen foto nga tribuna në vitin 2018, kur Oleksandr Usyk po e shikonte si i çmendur Joshuan

Oleksandr Usyk shokoi Anthony Joshuan për t’ia vjedhur titujt të shtunën mbrëm,a por ‘i çmenduri’…

26 Sep, 13:02

Juventusi e ka marrë seriozisht, Dybala shënon një gol që do të detyroheni ta shikoni më shumë se një herë

Juventusi ka kaluar në epërsi si nikoqir i Sampdorias, në ndeshjen e vlefshme për javën…

26 Sep, 12:49

Më në fund rikthehet nga lëndimi Ansu Fati, është pjesë e skuadrës sonte kundër Levantes

Sulmuesi i Barcelonës, Ansu Fati – 18-vjeçar – është rikthyer nga lëndimi më në fund,…

26 Sep, 12:41

Bruno Fernandes flet nga zemra në komunikatën emocionale pas huqjes së penalltisë kundër Villas

Manchester United u shokua duke u mposhtur 1-0 nga Aston Villa në ‘Old Trafford’, të…

26 Sep, 12:15

Me këto dy ndeshje mbyllet xhiroja e tretë në Superligën e basketbollit

Sot do të vijojnë dy ndeshjet mbyllëse të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës…

26 Sep, 11:57

Ndërprerja e Brentfordit nga ku shënoi kundër Liverpoolit, ishte magji e pastër

Juve-Samp: Juventusi duhet ta fitojë me çdo kusht këtë ndeshje, formacionet zyrtare Federico Chiesa, Manuel…

26 Sep, 11:35

Kamerat kanë kapur Kylian Mbappen duke u ankuar për Neymarin, pas golit të Draxlerit kundër Montpellier

PSG regjistroi fitoren e tetë nga tetë ndeshje në Ligue 1 këtë sezon, derisa mposhti…

26 Sep, 11:12

Joshua: Nuk mund të shihja asgjë, hera e parë në karrierë që më ndodhi diçka e tillë

Anthony Joshua nuk mund të shihte me syrin e djathtë më nga rundi i nëntë,…

26 Sep, 11:02

Joshua po i shihte yjet në qiell në 30 sekondat e fundit të meçit me Usyk

Oleksandr Usyk është kampioni i ri në kategorinë e rëndë, teksa mposhti të shtunën mbrëma…

26 Sep, 10:33

26 Sep, 9:52

Përmbledhja tre-minutëshe tregon sa i dobët ishte Joshua mbrëmë kundër Usykut, u dominua gati në çdo rund

Anthony Joshua humbi krejt çka ka fituar si boksier profesionist të shtunën mbrëma, me Oleksandr…

26 Sep, 9:40

Joshua fitoi 15 milionë euro nga meçi me Usyk, ukrainasi vetëm 3 milionë

Anthony Joshua pësoi humbje shokuese në vendlindjen e tij, të shtunën mbrëma, teka u dominua…

26 Sep, 9:22

U dominua totalisht nga kundërshtari ukrainas për 12 runde: Këto janë fjalët e Joshuas pas humbjes zhgënjyese

Anthony Joshua ka bërë thirrje të ‘qëndroj pozitiv’, pas humbjes zhgënjyese kundër Oleksandr Usyk, të…

26 Sep, 9:09