Sporti

Një tifoz i pakënaqur me humbjen e Espanyolit ndaj Barcelonës dhe festimin e titullit të…

15 May, 23:38

Liverpooli ka regjistruar fitoren e shtatë radhazi në Premierligë, për të vazhduar kështu garën për…

15 May, 23:04

Liverpooli ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Leicester Cityt. Ky duel po zhvillohet në…

15 May, 22:36

Përplasja ligjore në dukje e pafundme mes Cardiff City dhe Nantes për vdekjen tragjike Emiliano…

15 May, 22:16
Formacionet zyrtare: Leicester City – Liverpool

Leicester City dhe Liverpool do të takohen sonte në kuadër të javës së 36-të në…

15 May, 20:20

Çmenduri: Kështu po festohet titulli kampion i Barcelonës në La Liga

Skuadra e Barcelonës u shpall edhe zyrtarisht kampion i La Ligas në edicionin 2022-23 mbrëmë…

15 May, 19:33

Hajni i moshuar “ngec” në shtëpinë e Rio Ferdinand, kalon natën në kopshtin e banesës

Momente të frikshme kanë përjetuar Rio Ferdinand dhe gruaja e tij shtatzënë dhe fëmijët e…

15 May, 19:17

Fury: Lufta me Usykyn duhet të ndodhë gjatë këtij viti

Boksieri Tyson Fury ka thënë se lufta me kampionin aktual Oleksander Usyk duhet të ndodhë…

15 May, 18:50

Inzaghi flet para ndeshjes së dytë me Milanin: Takimi më i rëndësishëm në histori të klubit

Simone Inzaghi ka nënvizuar rëndësinë e ndeshjes së dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër…

15 May, 17:57

Inter merr vendim për të ardhmen e Kristjan Asllanit

Pavarësisht minutave të pakta për talentin e kombëtares shqiptare, drejtuesit e Interit kanë vendosur, gjithmonë…

15 May, 17:05

Pioli beson në rikthim: Duam finalen e Ligës së Kampionëve

Milani do të jetë në kërkim të një rikthimi historik pas humbjes 0-2 në ndeshjen…

15 May, 16:18

Bad News Eagles eliminohen nga Majori i CSGO, mposhten nga FaZe

Bad News Eagles është mposhtur nga ekipi FaZe në një ndeshje “të çmendur” në videolojën…

15 May, 16:01

Kuka: Sukseset e njëpasnjëshme bënë që Distria të renditet si e para e botës

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi është shpallur si xhudistja më e mirë në botë në kategorinë…

15 May, 12:43

Distria Krasniqi e para në botë

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, është renditur e para në botë. Kështu tregon renditja e re…

15 May, 10:29

Barcelona mund të shpallet sonte kampione në Spanjë

Barcelona mund të shpallet që sonte edhe matematikisht kampione në La Liga për sezonin 2022/23.…

14 May, 10:50

7 vjet nga anëtarësimi i Kosovës në FIFA, Ademi: Futbolli ynë ka shënuar hapa të mëdhenj përpara në të gjitha fushat

Federata e Futbollit të Kosovës, njofton se këtë të shtunë, më 13 maj, janë bërë…

13 May, 9:51

Pesë rregulla për të ndryshuar futbollin, Henry bën propozimin interesant

Ish-sulmuesi i Barcelonës e Arsenalit, Thierry Henry ka propozuar 5 rregulla që sipas tij do…

12 May, 19:09

Al Hilal thotë se nuk ka marrëveshje me Leo Messin

Tashmë dhe zyrtarisht skudra nga Arabia Saudite, Al Hilal e ka bërë të qartë situatën…

12 May, 17:44

“Messi rikthehet te PSG”, Galtier: Leo tregoi vendosmëri dhe dëshirë për të luajtur në stërvitje

Largimi i “pleshtit” argjentinas, Leo Messi drejt Arabisë Saudite pas humbjes shokuese ndaj Lorient në…

12 May, 16:05

Leo Messi luan nesër për PSG-në nga fillimi

Sulmuesi i Parisit, Leo Messi do të jetë nga minuta e parë nesër ndaj Ajaccio.…

12 May, 14:27

Fantastik Valon Berisha, asiston edhe në ndeshjen gjysmëfinale

Futbollisti kosovar, Valon Berisha ka asistuar sërish në futbollin australian. Berisha i cili luan tek…

12 May, 13:36

Kosova mbetet pa medalje të Botërorit, Loriana eliminohet në rrethin e parë

Kosova e ka mbyllur pa medalje eksperiencën në Kampionatin Botëror të xhudos, diçka që s’jemi…

12 May, 12:02

Juventus eviton humbjen në fund, Roma mposht minimalisht Leverkusenin

Juventus ka evituar humbjen nga Sevilla në çastet e fundit të ndeshjes së parë gjysmëfinale…

11 May, 23:13

Sevilla me epërsi ndaj Juventusit pas pjesës së parë

Sevilla ka mbyllur pjesën e parë në epërsi ndaj Juventusit në ndeshjen e parë gjysmëfinale…

11 May, 22:02