Na shkruani [email protected]

Uncategorized

Pak ditë më parë, këngëtarja me prejardhje nga Kosova, e famshme botërisht, Dua Lipa –…

30 Nov, 14:15

Ambasadorёt  e vendeve anëtare tё Bashkimit Evropian pritet qё tё mёrkurёn tё votojnё nё lidhje…

29 Nov, 11:56

Ish-polici, Ilir Dedaj, i cili jeton në Britaninë e Madhe thotë se 98% e shqiptarëve…

29 Nov, 9:13

Shqipe Selimi, ish-pjesëtare e UÇK-së, bashkëshorte e komandantit Rexhep Selimi, i cili ndodhet në paraburgim…

29 Nov, 0:03
Arrestohen 6 persona në Lipjan për vjedhje në vlerë 150 mijë euro

Gjashtë persona kanë përfunduar në pranga të hënën pasi Policia e Kosovës i arrestoi ata…

28 Nov, 20:55

Abazi thotë se jep dorëheqjet nëse formohet Asosacioni me kompetenca ekzekutive

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme në Kosovë, Haki Abazi deklaroi se do të…

28 Nov, 19:56

SHSKUK kërkon të merren masa ndaj logopedit që keqtrajtoi pacienten 5 vjeçare

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK), ka reaguar për raportimin se logopedi nga Gjilani,…

27 Nov, 23:09

Arrestohen dy persona për vjedhje të rënda në tregun e qytetit

Dy persona janë arrestuar në Prishtinë, nën dyshimet për vjedhje të rënda në tregun e…

27 Nov, 9:30

Milaim Zeka: A ju thosha që këta janë ç***ana, rrenca e mashtrues

Gazetari Milaim Zeka lidhur me marrëveshjen për targat, i ka quajtur mashtrues krerët e shtetit.…

24 Nov, 11:03

Kurti e do planin franko-gjerman në tavolinën e dialogut: Koha e hapave të mëdhenj

Kryeministri Albin Kurti, në konferencë me gazetarë thotë se Kosova po tregohet konstruktive në dialog.…

23 Nov, 12:05

Haradinaj: Pa zgjidhje për gjendjen në veri, situata është keq dhe drejt eskalimit

Kryetari i AAK-së, z.Ramush Haradinaj, ka reaguar edhe një herë për situatën e krijuar së…

23 Nov, 11:31

Moska i bën thirrje Ankarasë të tregojë përmbajtje në Siri

Pas sulmeve ajrore turke kundër pozicioneve kurde në Siri, Moska i bëri thirrje Ankarasë të…

23 Nov, 9:20

Lëndim i tmerrshëm në ndeshjen Argjentinë – Arabi, lojtari bie pa ndjenja në tokë

Është duke u zhvilluar takimi mes Argjentinës dhe Arabisë Saudite në Botëror. Arabia tashmë është…

22 Nov, 13:13

Çmenduri, çmenduri – Arabia Saudite vjen edhe me golin e dytë ndaj Argjentinës

Kombëtarja e Arabisë Saudite shënojnë edhe golin e dytë ndaj Argjentinës. Golin e dytë në…

22 Nov, 12:20

Digjet një veturë me targa të Serbisë në veri të Mitrovicës

Në veri të Mitrovicës është djegur një veturë me targa të Serbisë sot në mëngjes.…

22 Nov, 10:13

Ambasadori i Kosovës në Bruksel tregon propozimin e Kurtit: Çuditërisht u refuzua

Ambasadori i Kosovës në Belgjikë, Agron Bajrami ka treguar në Twitter propozimin që kryeministri Albin…

21 Nov, 17:37

Irani ngushton rezultatin ndaj Anglisë

Kombëtarja e Iranit e ka ngushtuar avantazhin e thellë të Anglisë 4:1 në ndeshjen e…

21 Nov, 16:01

”Hidrodrini” apelon konsumatorët që nëse vërejnë turbullira uji, pa e vluar mos ta konsumojnë për pije

Kompania Rajonale e Ujësjellësit, ‘’Hidrodrini’’ në Pejë, kanë lëshuar informacione shtesë, mbi situatën e krijuar…

20 Nov, 18:37

Kurti e Vuçiq do të priten ndaras nga nikoqirët e Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq udhëtojnë drejt Brukselit. Atje…

20 Nov, 15:26

Trajtimi i lëndëve civile zgjat deri në 8 vjet, avokatët të shqetësuar që palët po e vendosin vetë drejtësinë

Shtatë deri në tetë vjet, i duhet një qytetari të presë nëse dëshiron që çështjet…

20 Nov, 15:08

Shiu i madh në Kosovë, FSK e gatshme për ndërhyrje

Sot ka pasur vërshime në disa qytete të Kosovës, si pasojë e reshjeve të shumta…

20 Nov, 14:43

Presidenti Biden mbush 80 vjet, urohet nga Osmani

20 nëntori është një ditë shumë e veçantë për Joe Bidenin. Kjo pasi presidenti i…

20 Nov, 14:15

Parashikimi i motit: Ja kur rikthehen intervalet me diell

Mot i ndryshueshëm në javën e fundit të nëntorit. Do të ketë edhe intervale me…

20 Nov, 14:03

Parashikimi i motit për sot

Të dielën reshjet do të jenë të intensitetit të mesëm deri të lartë dhe parashihen…

20 Nov, 8:03