Ç’duhet të keni parasysh nëse doni të hiqni dorë nga make up-i

Periskopi.com Zoya

Kujdesuni për lëkurën

Pini shumë ujë për t’u hidratuar dhe flini të paktën 7 orë. Pastrojeni fytyrën para se të flini dhe lyejeni me krem që nxit prodhimin e kolagjenit. Në mëngjes aplikoni një krem hidratues me SPF 30.

Rregulloni vetullat

Do të habiteshit se çfarë ndryshimi sjell krehja e vetullave dhe pastrimi i tyre.

Kushtojini vëmendje flokëve

Kur nuk keni vendosur fare makeup, flokët duhet të jenë në gjendjen e tyre më të mirë. Të shëndetshme, me shkëlqim dhe në ditën më të mirë.

Kini kujdes dhëmbët

Kur nuk vini buzëkuq ose blush, dhëmbët e bardhë bien edhe më në sy. Përdorni fillin dentar për të parandaluar kariesin. Një herë në javë përdorni pastë me peroksid hidrogjeni ose sodë buke, si një alternativë pak e kushtueshme e dhëmbëve të bardhë.

Vëmendje thonjve!

Thonjtë e bërë tregojnë se i kushtoni vëmendje detajeve. S’ju duhet asnjë pikë rimeli!

Burimi: Elite Daily